Pokud milujete šnorchlování, a poletíte na Togianské ostrovy, musíte se podívat na místo, které místní nazývají „Hotel California“. Nemusíte se potápět, tady vám stačí jen plavky a šnorchl. Věřte mi, že se vám nebude chtít z vody.

California

Dostanete se sem loďkou z rezortu, kde jste ubytovaní – sem jezdí turisté z celé oblasti Togianských ostrovů. Nemusíte se bát, že tady bude plno. Turistů je na Togianských ostrovech málo a těch, co zrovna v daný den napadne to samé jako vás, je ještě méně. Ale i tak, místo je tak rozlehlé, že se tady rozhodně mačkat nebudete.

California

Když připlouváte, z dálky můžete vidět uprostřed moře podivný jednoduchý domek na sloupech. Nejspíš tady plánují v budoucnu udělat odpočinkové místo nebo příležitostnou restauraci. V září tady nikdo nebyl, jen ta opuštěná zvláštní stavba uprostřed moře. Je pevně zakotvená na korálovém útese. Ten ale nevidíte do okamžiku, kdy lodník uváže za jeden ze sloupů loď. Voda je úplně průzračná, slunce svými paprsky osvětluje vše, co je pod hladinou a viditelnost je kolem deseti metrů. Takže paráda. Nemůžete se dočkat, až skočíte do vody.

California

Hotel California je nádherná korálová zahrada, podle našeho odhadu minimálně 300x200 metrů. Najdete ji kousek od ostrova Katupat a Bolilanga, směrem k ostrovu Malenge. Obrovský korálový útes nabízí neskutečnou podívanou – množství různých živých korálů, rybek všeho druhu a různých velikostí, různobarevných hvězdic… tropické moře dává na obdiv, jak krásný může být život pod hladinou.

California

Nikdy jsem na podobném místě nebyla. Pokud budete na Togianksých ostrovech, udělejte si sem výlet. Ideálně ho spojte s přespáním na ostrově Bolilanga, o kterém jsem psala v minulém článku…

California

Zdroj fotografií: Klára Křížová, www.shutterstock.com

Kontakty:

Další články o Togianských ostrovech