Místo, kde jsme nafotili ten nejhezčí západ slunce, se jmenuje Bolilanga. Byla to další zastávka, kam jsme se přesunuli z ostrova Kadidiri.

 

BolilangaTohle místo, takový úplně malý ostrov, na který se vejde jen 15 chatiček a obejdete ho za 10 minut, nám doporučil náš kamarád Radan. Byl tady a zamiloval si tohle místo.

Bolilanga

Bolilanda se nachází přibližně uprostřed Togianských ostrovů. Je to velmi malý ostrůvek s jedním rezortem. Má krásnou bílou pláž s molem a pod hladinou krásný korál pro šnorchlování. Když stojíte na pláži, bez problému dohlédnete na druhý konec ostrova. Je velmi úzký, řekla bych, že v místě, kde stojí recepce a jídelna je to asi 20 kroků. Majitel rezortu, vysoký Indonésan Alan, se postará, aby byl váš pobyt jako v ráji. Tak to jsme chtěli vyzkoušet. Aspoň na dvě noci a pak zase dál na místa, která byla ještě před námi.

Bolilanga

Ubytovali jsme se v jedné z lepších chatiček (mají tady různé ceny pro různě zařízené chatky). Cena za plnou penzi a nocleh vyšla na sobu cca na 800,- Kč s tím, že si v průběhu celého dne můžete natočit z barelů vodu na pití nebo si udělat kafe. Hlavní jídla jsou pro všechny stejná, kuchařka vaří pro všechny ubytované. A výborně! Nudle, zelenina, rýže, kuře, ryba... a velmi dobře ochucené! Vše z tržiště, které funguje každý den ráno v protějším přístavu na ostrově Katupat (jste tam za 5 minut rychlým člunem).

Bolilanga

Moře bez vln, pláž, molo, z kterého se koupete celý den bez ohledu na to, zda je příliv nebo odliv. Pro mne to byl ráj. Asi bych se tady po týdnu začala nudit, ale v kombinaci s krásným počasím to bylo prostě úchvatné! Relax, teplé moře, žádný mobilní signál, žádné nepříjemné vlny (tato oblast je známá velmi klidným mořem).

Bolilanga

Také rádi fotíte západy slunce? Nebo milujete jen tak pozorovat tento děj, co se každý den opakuje a vždycky je tak krásný? Ano, je to strašný kýč, ale ve finále mě to vždycky nějak rozněžní, že to prostě fotit musím… I když se pak s úsměvem na fotky podívám a řeknu si… no to je kýčovitý hnus! Ne, dělám si srandu, západy slunce fotím ráda i přes tyhle moje tanečky. Tak jsem stála na dřevěném mole a čekala jsem, až tu žhavou kouli, co úplně zrudla, spolkne moře. Tady totiž sluníčko nezapadá do mraků nebo do mlžného oparu, ale když je jasno, zapadne za horizont, takže to vypadá, jako by se ponořilo do hladiny moře. To ocení lovci těchto snímků i ti, co mají tyto romantické chvíle rádi.

Bolilanga

Můj tip: Jestli chcete jet někam na líbánky, tak skoro každý takovýto rezort nabízí „Honeymoon“ chatičku. Je kousek stranou, vyzdobena bílými přehozy… Togians jsou úplně skvělým místem pro zamilované páry.

Bolilanga

Kontakty:

Zdroj fotografií: Klára Křížová

Další články o Togianských ostrovech

Reklama