Zdravý životní styl a tofu k sobě neodmyslitelně patří. V obchodech Tesco mohou zákazníci najít hned několik chutných variant.

Příznivci zdravého životního stylu ví, že i zdravý jídelníček lze zajímavě zpestřit. Jednou z mnoha možností je například sójový sýr tofu. Začátek léta je ideální příležitostí pro očistu a revitalizaci těla, s čímž je spojené i odlehčení stravy. Kdy jindy, než teď si pochutnat na zeleninových či ovocných salátech nebo třeba i vyzkoušet něco zcela nového? Mnoho Čechů je toho názoru, že co je zdravé, není dobré. Zkuste tofu a přesvědčte se, že to nemusí vždy platit. V obchodech Tesco jsou nově k dostání přírodní, ale i ochucené tofu pamlsky od 11. června.

Pochoutka mnoha příchutí

Sójový sýr tofu má svůj původ v Číně a jeho historie sahá až do druhého století před naším letopočtem. Vzhledem k tomu, že je velmi bohatý na bílkoviny, může každému z nás skvěle doplnit pestrou stravu. Vyznačuje se především velkou schopností přejímat chuť ostatních ingrediencí, a proto je velmi vhodný pro úpravy na mnoho způsobů. Lze jej restovat do křupava, kořenit či jakkoli jinak dochucovat dle fantazie každého kuchaře či kuchařky a výborně se hodí jako tip na lehký oběd či večeři. „V nabídce Tesco lze najít například tofu různých příchutí, pomazánky nebo sójové párky“ uvádí Jana Vokálová, manažerka nákupu kategorie lahůdek a uzenin společnosti Tesco a dodává: Tofu je unikátní i v tom, že je velmi snadno stravitelné a proto je doporučováno i jako součást stravy při prevenci civilizačních nemocí, jako jsou například choroby srdce a cév či nádorová onemocnění.“

Strava zdravá i pestrá

Ani milovníci masa nemusí tofu rozhodně zavrhovat. Ti, kteří chtějí žít zdravě a čas od času si zpestřit jídelníček, mohou svůj steak nahradit právě tímto zdravým sójovým sýrem. Nejenže objeví možná nový chuťový zážitek, ale sníží i příjem cholesterolu a naopak příjem zdravých bílkovin či vápníku zůstane nezměněn. Tofu navíc neobsahuje laktózu ani lepek a má v sobě velmi nízký podíl škodlivých nasycených tuků. Najdeme v něm například vitaminy A, B1, B3 a co je též velmi důležité – neobsahuje téměř žádné kalorie.

Tofu

Alfa – Bio – Tofu, bazalka 180 g, Tesco akční cena platí od 11. 6. – 24. 6. 2014: 20,90 Kč

Alfa – Bio – Tofu, bílé, 180 g, Tesco akční cena platí od 11. 6. – 24. 6. 2014: 15,90 Kč

Alfa – Bio – Tofu, chilli, 180 g, Tesco akční cena platí od 11. 6. – 24. 6. 2014:: 20,90 Kč

Alfa – Bio – Tofu, lahůdkové, 180 g, Tesco akční cena platí od 11. 6. – 24. 6. 2014:: 22,90 Kč

Alfa – Bio – Tofu, uzené, 180 g, Tesco akční cena platí od 11. 6. – 24. 6. 2014:: 20,90 Kč

Uzeniny nemusí být nezdravé

Sójové chilli párky, 200 g, Tesco cena: 49,90 Kč

Sójové jemné párky, 200 g, Tesco cena: 49,90 Kč

TOP 5 O TOFU

  • Tofu se vyrábí srážením sójového mléka
  • Jde o jednu z nejuniverzálnějších čistě bílkovinných potravin
  • Je velmi lehce stravitelné
  • Je vhodné pro všechny věkové skupiny
  • Blahodárně působí proti vysokému tlaku, onemocnění cév, osteoporóze či ekzémům
  • Jedna kostka sýru tofu obsahuje zhruba 45 % denní dávky vápníku

www.itesco.cz, Twitter, Facebook

Tofu

Reklama