Co tomu říkáte, milé ženy-in, že hrdinové populárního seriálu Taková normální rodinka znovu ožijí v novém filmu, který se bude točit v Českém ráji?

J
sou to oni, a přece nejsou. Pořád se jmenují Hanákovi, stále mají stejnou dávku potrhlosti jako soudržnosti, ale z bytu v televizním ateliéru, kde populární komediální seriál Taková normální rodinka před šestatřiceti lety vznikl.Ve filmu, který  v pondělí začne natáčet Patrik Hartl, zažijí nové příhody a dostanou jiné tváře.


V době, kdy seriál běžel na obrazovkách chodil Patrik Hartl teprve do první třídy. Pamatoval si jen příjemný pocit, který jsem z něj měl a když dostal nabídku točit podle seriálu film, pustil si všechny díly na DVD, přečetl knihu Fan Vavřincové a ten pocit se dostavil znovu.


Třicetiletý režisér měl jedinou podmínku: že nebude dělat remake, věrný přepis seriálu, ale nový příběh, jenž vyjde volně z původních motivů. Producenti souhlasili, takže se nemusí vést vlnou nostalgie.


Dali mu plnou svobodu. Dělat totéž v bleděmodrém by nemělo smysl, netěšilo by to nikoho a výsledek by nutně  vždy pokulhával za originálem.

Původní hrdinové si zachovají své vztahy a vlastnosti, ale přejdou do současnosti s novými dialogy, situacemi a filmovějším prostředím. Velký starý dům se zahradou, kde žijí, posune řadu scén do přírody, podle Hartla ne kýčovité, ale poetické".


Hlavní děj se tak jako v seriálu týká mladých", snoubenců Zdeňka a Kateřiny, jež místo dvojice Hanzlík–Kolářová převezmou Jiří Mádl a Monika Zoubková. Zdeňkova tetička – dříve Jiřina Šejbalová, nyní Ivana Chýlková – se změní přímo v jeho maminku, aby byl kruh sevřenější, ale pro diváky to prý nebude nijak výrazný posun.


Babičku Marie Rosůlkové tak převezme Lilian Malkina, maminku Dany Medřické Eva Holubová, tatínka Zdeňka Řehoře Jaromír Dulava, manžele Jany Štěpánkové a Eduarda Cupáka nahradí Vanda Hybnerová a Lubo Kostelný. Z pana účetního Koníčka v podání Oldřicha Nového se stane pan Poštulka alias Marián Labuda. samozřejmě nebudou chybět dva malí bráškové zvaní raubíři.

Čistě herecký film", jak mu říká, bude Hartl točit do půli září, premiéru společnost Falcon ohlašuje na 10. dubna 2008.


Tisková zpráva zpracována podle idnes.cz
Pamatujete původní seriál?
Kdo byla vaše nejoblíbenější postava?
Myslíte, že se povede „nová rodinka“?

Reklama