Když se dvě nejlepší kamarádky rozejdou kvůli klukovi, je to většinou kvůli tomu, že ho jedna druhé přebrala, nebo on sám si vybral tu druhou. Rozejít se však mohou i kvůli rozdílnému názoru na nějakého kluka. Jako Radka s Monikou.

Radka s Monikou byly kamarádky už od základní školy. Říkaly si spolu všechny holčičí důvěrnosti, probíraly spolu také první lásky. Dokonce si slíbily, že se ve stejný den vdají a budou mít svatbu dohromady.
Samozřejmě všechno dopadlo úplně jinak, než si malé, pubertální holky představovaly. Před svatbou té jedné se totiž rozešly. Proč? Protože Radka „neschválila“ Monice její výběr. Že by v tom byla závist?

grls

Odlet

Když začala Radka chodit s o dva roky starším Pavlem, vyučeným elektrikářem, její první vážnější známostí, Monika nikoho neměla. Radce však její vztah přála a z legrace jí ještě řekla, hlavně ať do toho neprásknou a počkají na ni, až si také někoho najde.
„Jasně, vždyť jsme si slíbily, že se vdáme v jeden den, ne?“ řekla se smíchem její nejlepší kamarádka.
Monika však dlouho nemohla najít toho pravého, až jednou přišla za svojí kamarádkou s tím, že odlétá na rok do zahraničí, že si tam chce najít nějakou práci, vydělat si peníze, trochu se porozhlédnout po světě a pak se teprve vrátí a snad se konečně i usadí.
„Na rok? To nemyslíš vážně? Víš, jak se mi bude stýskat? Musíme si pořád volat.“
„To víš, že budeme,“
uklidnila kamarádku Monika.
Ještě na letiště ji kamarádka doprovodila s tím, že jí přeje, ať se má dobře a v pořádku se vrátí.

Liam

Monika si však roční pobyt prodloužila. Napřed byla půl roku v Anglii a pak se vydala ještě s další kamarádkou do amerického Houstonu, kde se po nějaké době seznámila s Liamem,synem majitele tamní restaurace, který měl kořeny v Čechách.
Zamilovali se do sebe a šťastná Monika samozřejmě nezapomněla informovat Radku, že to vypadá nadějně, že se asi brzy vdá, ale ne doma, ale tam, v Americe.
„Rady, oběma vám zaplatím letenky, musíte na tu svatbu přiletět, rozhodla jsem se, že budu žít tady.“
„To Tě přejde, vždyť ho ani neznáš,“
byla první Radčina reakce.
„Ale znám, Liame, pojď sem, to je moje nejlepší kamarádka Radka,“ představila je Monika vzájemně přes skype.

Když se Liam vzdálil, Radka hned reagovala, že je malý, že není vůbec hezký a co na něm Monika vidí, a ona že by si cizince nikdy nevzala.
„Tobě se líbit nemusí, hlavně že se líbí mně, ne?“ odpověděla jí Monika, ale v hlase kamarádky už vycítila, že to není ta Radka, co bývala.

Svatba

Moniku její láska nepřešla a po dvou letech si Liama vzala. Svatba se konala v Houstonu, nebyla velká, jen rodiče a svědci. Za svědky chtěla Monika Radku, ta se ale urazila a na pozvání vůbec nereagovala. Ani s Pavlem nepřiletěla.
Monika se pak od maminky dozvěděla, že ji všude pomlouvá, že se vdala z prospěchu, a ne z lásky, a že ji prý ani na svatbu nepozvala.
„Vždyť to není pravda?“ Divila se Monika. Radce volala několikrát, ale ta na její telefonáty už vůbec nereagovala.
Nakonec si Radka prý Pavla vzala a mají už roční holčičku, o tom Monika ani nevěděla.

Monika se chystá letos v létě přiletět s manželem do Čech a má v úmyslu navštívit i svoji bývalou kamarádku Radku, aby se jí zeptala, co jí vlastně udělala.

Přečtěte si také:

Reklama