Další dvojicí Čechů, která „pomáhala“ vytvořit třiatřicetileté Barboře Škrlové v Norsku identitu třináctiletého Adama, byli „mravenci“ Michal Říha a jeho sestra. Společně prý odvezli Škrlovou přestrojenou za Adama z krizového dětského centra v Oslu, kde byla na základě psychologických posudků dočasně umístěna.

Říha má být dalším členem sekty odštěpené od Hnutí Grálu (související s turistickým oddílem Mravenci), kterou údajně vede otec Barbory Josef Škrla. Podle serveru idnes.cz odešla Škrlová loni 16. prosince z centra na procházku a podle očitých svědků nastoupila do auta, které na ni čekalo opodál.

Vypůjčeným vozem řízeným Michalem Říhou pak společně odcestovali do 1600 kilometrů vzdáleného Tromso, kde potom policisté Barboru–Adama objevili. To už ale Říha ani jeho sestra na místě nebyli. Policie je zadržela v Tromso na letišti, když se chtěli vrátit do ČR. Oba se pak podrobili policejnímu výslechu a nyní jsou již pravděpodobně zpět v Česku.

O víkendu také o celém případu podrobně hovořila v českých médiích ředitelka norské školy, do které Barbora od září chodila. Tamním učitelům prý Škrlová v roli Adama popsala, že ji její blízcí „mučili, hrubě bili a pálili cigaretami“.

Týrali víc dětí?
„Adam říkal i to, že ho otec v dětství prodal pedofilům, a že ho různí dospělí sexuálně zneužívali,“ uvedla ředitelka školy. Škrlová tak nepřímo potvrdila spekulace médií i výpovědi chlapců Ondřeje a Jakuba Mauerových o tom, že stejně jako oni byla týrána. Totéž si myslí i ředitelka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková, podle které Barboru zřejmě někdo týral již v jejím dětství.

Vodičková uvedla, že za celým případem může stát sektářství a zřejmě finanční zájmy dobře organizované skupiny lidí v ČR. Ti podle ní mohli záběry týraných a zneužívaných dětí prostřednictvím internetu prodávat. Počet týraných však nemusí být konečný. Barbora v roli Adama totiž nakreslila v norské škole obrázek, na němž bylo celkem sedm očíslovaných dětí s krvavými ranami na rukou a nohou. Nad nimi stál muž a hrozil jim.

Autorka kresby prý učitelům vysvětlila, že má na obrázku číslo sedm. Poté, kdy pedagogové kresbu viděli, upozornili na případ policii a Škrlová pak skončila v dětském krizovém centru. Nikdy prý neuvedla jména dětí, které měly být také týrány. Podle ředitelky školy Škrlová mohla učitelům popisovat to, co se ve skutečnosti dělo nejen jí, ale také Ondřejovi a Jakubovi.

Mravenci sektou
Za vším má stát podivná sekta vedená Josefem Škrlou, která svou identitu skrývala pod hlavičkou turistického oddílu Mravenci. Ve skupině se už před lety setkali všichni hlavní aktéři kuřimské kauzy. Figuroval tam například brněnský herec Viktor Skála, který loni na jaře posloužil jako otec Aničky–Barbory. Členem oddílu měl být i divadelní dramaturg a spisovatel Martin Farhner, který v Norsku vydával Škrlovou za svého syna Adama. K Mravencům prý patřil již od svých patnácti let i Říha, který byl údajně pod silným vlivem vedoucího sekty Škrly. Právě on byl pro Škrlovou po jejím loňském květnovém útěku z  brněnského centra Klokánek do zahraničí spojením s Českem.

Máte nějaký vlastní vyhraněný názor na to, co se vlastně mezi členy Mravenců odehrává? Jakou roli sehrála Barbora, jakou Kuba a Ondra? Nejde jen o Bářinu bujnou či „nemocnou“ fantazii?

Reklama