šantovka

Máte-li ráda filmy, komiksy, sci-fi nebo počítačové hry, pak si už tento víkend v Olomouci můžete užít akci jako nikde jinde. Po dva dny bude prostor nákupní galerie Šantovka propůjčen cosplayerům.

Cosplay je světovým fenoménem posledního desetiletí. Lidé si sami vytvářejí kostýmy a berou na sebe dočasně charaktery postav z fiktivních příběhů a děl. Pokud chcete zažít atmosféru velkých conů nebo průvodů masek, případně si zařádit při plnění úkolů, navštivte Šantovku v pátek 27. nebo sobotu 28. ledna.

šantovka

ds

šantovka

  • Cosplay: Zkratka z anglických slov „costume play“, což v překladu znamená kostýmová hra. Subkultura/komunita naplňující své zájmy oblékáním se a charakterovým ztotožněním s fiktivními postavami nejčastěji z žánrů jako sci-fi a fantasy a jednotlivých druhů umění jako comics, anime či PC hry. Cosplayer se snaží o dosažení maximální autentičnosti postavy při využití vlastních, případně i cizích kreativních sil (šití, make-up, výroba brnění a zbraní atd.).
  • Zjednodušeně OŽÍVÁNÍ FIKTIVNÍCH SVĚTŮ.
  • Oficiálně vznikl v 30. letech v USA. Nejvíce je však v současnosti rozšířen v Japonsku a jihovýchodní Asii.
  • V Česku najdete cosplayery světové úrovně, za poslední dva roky: evropskou šampionku při MCM comic conu v Londýně, třetího nejlepšího z Cosplay World Masters v Portugalsku a vítěze Soutěže ESL ONE ve Frankfurtu.

šantovka

šantovka

Reklama