Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Přijde mi, že to bylo snad století zpátky. Kdysi jsme měly něco jako babinec. Byly jsme tři čtyři nej kamarádky, pravidelně jsme se vídaly (někdy jen ve dvou, někdy všechny), chodily jsme na stejné akce, svěřovaly se jedna druhé s každým problémem. To sdílení a souznění bylo nádherné. Byly jsme na jedné vlně, věděly jsme, co ta druhá chce říct. Dokázaly jsme spolu blbnout, smát se a užívat si života.

 Bylo to překrásné období, ale bohužel trvalo jen krátce. Už na vysoké škole jsem si totiž pořídila se svým mužem miminko a tím jsem se mílovým krokem vzdálila svým kamarádkám. Ony mohly chodit na večírky, já doma kojila a přebalovala. Ještě jsme se snažily vídat, ale pak jedna skončila se školou a začala pracovat, vzápětí druhá, třetí se odstěhovala za láskou do jiného města... Život nás rozdělil.

Už není možné, abychom se všechny sešly, každá máme natolik různorodé denní programy, že najít společné dvě tři hodinky nejde. Zkusily jsme aspoň jednou jet na společnou dovolenou, ale zjistily jsme, že ani to není ono. Za ty roky, co jsme se vídaly jen sporadicky, jsme se změnily, už nejsme naladěny na stejnou vlnu. Píšeme si, občas se s tou či onou vidíme, ale to souznění a důvěrná atmosféra jsou dávno pryč.

 Lhala bych, kdybych tvrdila, že mě to nemrzí. Bylo by hezké mít nějakou blízkou osobu (vyjma mé rodiny), ať už kamarádku či kamaráda. Ale co už. Mám báječného muže a nádherné děti - to je pro mne mnohem důležitější. A navíc - zůstalo mi moře překrásných vzpomínek, které mi nikdo nevezme. :) Když se mi zasteskne, vezmu si svůj starý deník a pročítám si, jaké bláznivé kousky jsme prováděly. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Milá eli.emanuelo, život přece nekončí odchodem jedněch kamarádek. Určitě přijdou další, jen co se zase dostanete do nějaké kolektivu. Držím palce, ať se ve vašem životě zase brzy objeví nějaká vám sympatická kamarádka

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama