mehndi

Tetování je v současnosti velkou módou. Neexistuje snad žádné místečko na těle, které by nemohlo zdobit. Jen jedno snad zůstává tabu. Těhotenské břicho. Otřásla jste se při té představě hrůzou? Možná už nějakou kérku na břiše máte, ale zatím neřešíte, co se s ní stane, až jednou otěhotníte. No co, poroste s ním, a jak bude vypadat po porodu, musíte nechat osudu. Ale že by si některá žena nechala potetovat už rostoucí břicho v pokročilém stadiu těhotenství, to si nedokážu představit.

mehndi

Budete se divit (stejně jako já), ale i tahle možnost existuje. Ale abych to uvedla na pravou míru. Nejde o klasické tetování, ale o neškodné malování henou. Většina z nás zná henu jako přírodní barvivo na vlasy.

mehndi

Barvivo se získává z rostliny Lawsonie, která roste v horkém a suchém podnebí, zejména v Indii, v Egyptě a v Tunisu. Je to keřík 1,5–6 metrů vysoký a má podlouhlé zelené lístečky. mehndiKvete převážně v červenci a srpnu a jeho krémové, žluté, růžové či červené kvítky sladce voní. Po odkvětu zůstávají malé kulaté modročervené plody. Usušené lístky smíchané s horkou vodou zabarví kůži mahagonovým odstínem.

Její využití je ale mnohem širší. V Indii a na celém středním východě se užívá ke zdobení celého těla. Indové věří, že hena je milá bohyni Lakšmí, takže přináší štěstí a prosperitu. Podle tradice se henou při významných oslavách zdobí nejen ženy, ale i muži a děti. Krásné ornamenty a květinové vzory vyzdvihují výjimečnost svátečního dne.

Výhodou této techniky je, že ornamenty časem samy zmizí (vydrží dva až tři týdny), takže nehrozí případná deformace obrázku po porodu.

A nevypadá to vůbec špatně, trochu jako velikonoční kraslice. Pokud se vám takto ozdobené těhotenské bříško líbí, můžete si je nechat pomalovat i u nás. Více se dozvíte ZDE

mehndi

Co vy na to? Nechala byste si henou potetovat třeba ruce? Líbí se vám malovaná těhotenská břicha, nebo jste zásadně proti?

Reklama