Také si hodláte pořídit novou čepici? Ty nejmódnější jsou trochu zvláštní. Připomínají rasta čepice a nosí se jinak než obyčejný kulich. Někdy je docela zábavné pozorovat, jak si s takovými čepicemi zákaznice poradí. 

Jako ta paní v jednom butiku. Stoupla si ke stojanu poblíž zrcadla a vybrala si krásnou tlustou pletenou čepici s copánkovým vzorem. Narazila si ji na hlavu, až jí celá zmizela. Znejistěla, začala čepici ohrnovat a všelijak deformovat, což nevydržela prodavačka a přistoupila k ní.

„To musíte takhle,“ řekla trpělivě. Vzala čepici a nasadila ji dámě na temeno. Paní se to očividně nelíbilo. Otáčela se do profilu a nespokojeně bručela.
„A co ten žok tam vzadu, to se takhle nosí, jo?“ 
„Ano, to je poslední trend,“ poučila ji prodavačka.
„Vypadá to jak pytel na užovky...“ strhla nasupeně čepici. „To pro mě není, to je zase jenom pro mladý... Něco normálního byste neměla?“ Prodavačka se sice snažila nabídnout méně extravagantní tvary, ale paní to evidentně neuspokojilo.
„Tak vám tedy pěkně děkuju, podívám se někde jinde.“Čepice a la pytel na užovky, jak ji celkem trefně nazvala ona zákaznice, jsou oblíbené mezi celebritami.

Zleva Ashlee Simpsonová, Heidi Klumová, Kate Beckinsaleová, Shanae Grimesová.

Komu sluší?

Záleží na způsobu nasazení, ale výhodu budou mít lidé s úzkým obličejem. Vypadá dobře, když necháte koukat ofinu, je to šmrncovně mladistvé.

Nechcete-li mít hlavu jako pátrací balon, vybírejte si čapku z jemnější pleteniny. Objemné, jakoby ručně pletené čepice s copánky sluší spíše mladým štíhlým slečnám, co chodí v bundičkách a úzkých džínách s teniskami. Skvěle doplňují styl.Kde se dají koupit?

Ty nejstylovější v buticích pro skejťáky" a snowboarďáky". Tam se vyřádíte. Jsou hodně barevné, dokonce i s kšiltem, ale ty sluší spíš klukům. Chce to ovšem také trochu naditější peněženku.Spokojíte-li se se slušným průměrem, najdete podobné čapky ve všech buticích, kde prodávají i doplňky (Promod, Reserved, C&A, Bershka). Můžete si je nakombinovat se šálami a rukavicemi.

Nosíte takovou čepici? Kde jste ji koupila? Upletla jste si ji sama? Nebo si myslíte, že to není nic pro vás?

Reklama