Valentýnské téma vyvolalo v magazínu diskuzi mezi zastánkyněmi Valentýna a odpůrkyněmi. Čtenářka Ifulinkaa se hlásí spíše do druhého tábora...

Je potřeba k vyznání lásky nějaký svátek? Na to se ptá čtenářka Ifulinkaa ve svém příspěvku k tématu „Valentýn".

Co si myslíte vy?


Ahoj všichni!
Už týden ze všech koutů slyším dvě témata: turecká telenovela a Valentýn... V podstatě to má společný jmenovatel, jímž je láska. Seriál nesleduji a dnešní svátek neslavím.
Valentýn není náš svátek, i když se k němu váže poutavý příběh, podle nějž si dnes lidé na mnohých místech planety vyznávají lásku více, než jindy, nezaujal mne. Stejně jako nemám ráda Haloween, tak ani dnešek.
Copak nemohu vyznat lásku v jiných dnech? Když už den lásky, proč jím není poeticky 1. květen? Ten bych přijala jako český. Proč je "povinnost" dnes svým milým koupit čokoládový kýč jen proto, že to dělají "ti okolo"? Svého přítele mám ráda každý den stejně (i v ten den, kdy bych jej přikovala za ocas do průvanu). Dárky si dáváme celoročně a nehledíme na kalendář (ON vlastně nikdy, ani na narozky, ale stačí se připomenout, hlavně nenápadně).
Proto mám dnes vlastně úplně obyčejný den, jako každý jiný, užívám si jej prací, večer potkám svého polovičku doma, dostane lóbanec na tvář jako vždy a bude vědět, že ho mám ráda, i když jsem mu nedonesla žádného roztomilého plyšáka :-D. Raději mu uvařím dobrou večeři, ukuchtím nějaký lahodný zákusek, protože láska prochází žaludkem, a to denně!
Neodsuzuji ty, kteří slaví, opravdu ne, jen já se oslav neúčastním, možná přicházím o zážitky, ale obejdu se bez nich, budou jiné...

Krásný den přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. února 2011: Valentýn

  • Slavíte svátek Svatého Valentýna?
  • Rozdáváte Valentýnky?
  • Máte nějaký hezký valentýnský zážitek?
  • Jaký je váš názor na Svatého Valentýna jako na oslavu lásky?

Odpověď na jednu z těchto otázek mi zašlete do redakční pošty (viz adresa níže). Vyhrát můžete krásné fondy TORO pro romantické večerní posezení a k nim přidáme ještě ORION srdíčko Modré z nebe! Pokud chcete mít šanci na výhru, dbejte na to, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

POZOR! Dnes ráno jsem vyhlásil Valentýnský turnaj v samolodích! Najdete ho po přihlášení pod horní lištou magazínu, když kliknete na odkaz Turnaje!

toro a orion