Že je konzumace ovoce prospěšná našemu tělu, víme všichni. Pozitivní účinky ovoce můžeme vyzkoušet a zažít i v kosmetickém průmyslu.

Co je super ovoce?

Do skupiny super ovoce zahrnujeme plody, které jsou doslova nabité antioxidanty. Jsou schopné chránit naše buňky před volnými radikály, které vznikají nezdravým způsobem života, prostředím, ve kterém žijeme, vzduchem, který dýcháme apod. Super ovoce je extrémně bohaté na vitamíny, minerály, barviva a další, na naše tělo pozitivně působící složky.

Mezi super ovoce patří například brusinky, granátové jablko, plody palmy Acai [asají ] a plody goji [godži] - kustovnice čínské.

Brusinka

brusinkyPrávě brusinky se staly v roce 1963 součástí první „superšťávy" - brusinka-jablko. Díky vysokému obsahu vitaminů A E a C, železa, vápníku, draslíku a množství antioxidantů se brusinka právem řadí mezi super ovoce.

Granátové jablko

acaiGranátová jablka obsahují velké množství minerálů a vitaminů především skupiny B, vitamin C, z minerálních látek pak hořčík, draslík, vápník.

Plody palmy Acai

gran jablkoToto u nás zatím ne příliš známé ovoce, jehož tmavé plody připomínající chutí i vůní lesní ovoce, vyrůstají v trsech na několik metrů vysoké palmě.
Plody tohoto ovoce jsou plné vitaminu A, B1, B2, B3, C a E, obsahuje opravdu velké množství antioxidantů, minerálů - měď, draslík, mangan a omega3 kyseliny.

Kustovnice čínská

kustovnicePlody tohoto ovoce jsou v Číně využívány už po staletí. Jeho prospěšné působení na lidský organismus je dáno obrovským množstvím minerálních látek, stopových prvků a antioxidantů, které červené, betakarotenem zbarvené plody obsahují.¨

Chcete dopřát svým vlasům péči a výživu super ovoce?
Značka Schauma v rámci trendu super ovoce přináší zcela nové řady produktů péče o vlasy Schauma Super ovoce & Výživa a Schauma Super ovoce & Vitamin. Zplihlé a unavené vlasy tak mohou být letos v zimě zase krásně lesklé a vyživené

Více najdete ZDE.

Reklama