Zimmermann.jpg

Nicky Zimmermann představila svou ženskou kolekci s hravým duchem, která byla inspirována šťastnými kouzly, věštěním a pověrami. Pojmenovala ji Lady Beetle, což odkazuje na to, že když na vaší ruce přistane brouk (nejčastěji slunéčko sedmitečné), máte si něco přát. Hedvábné vlající šaty jsou bohatě zdobené a plné výšivek. Velkou roli hrál v této kolekci také samet.

tory.jpg

Módní návrhářka Tory Burch se zaměřila především na boty. Ty jsou totiž důležitou součástí podzimních outfitů. Kolekce byla plná vzorů, včetně květinových, jak na oblečení, tak právě na botách. Některé vzory byly inspirovány tureckými, anglickými a francouzskými tradičními porcelánovými vzory.

Longchamp.jpg

Značka Longchamp předvedla kolekci inspirovanou moderními pařížskými ženami ze 70. let 20. století. Je plná bohatých barev a různorodých materiálů od vyšívaných úpletů až po kožené sukně a boty.

Brandon-Maxwell.jpg

Brandon Maxwell, kreativní ředitel a zakladatel stejnojmenného módního domu, vytvořil kolekci plnou různých materiálů. Použit byl například semiš, samet, hustá alpaka nebo kašmír. Střihy jsou velmi jednoduché a praktické. Častým prvkem byl výrazný límec na kabátě.

saty.jpg

Kolekce filmového režiséra a designéra Toma Forda byla rozšířením jeho předchozí. Inspiroval se například fotografiemi Richarda Richarda z roku 1967. Přehlídce vévodily Gigi a Bella Hadid. Kolekce byla plná velmi odvážných průhledných modelů.

Rodarte.jpg

Kate a Laura Mulleavy představily novou kolekci Rodarte v kostele sv. Bartoloměje v New Yorku mezi svíčkami a květinami. Kolekci dominovala balónová ramena, a to jak na šatech, tak na halenkách u kalhotových modelů. U některých modelů vévodily květinové vzory, jiné na sobě zase měly gotické prvky v podobě plášťů, kapucí a pavučinových motivů na živůtcích.  Smyslná kolekce, inspirovaná filmem Dracula ukázala širokou škálu modelů od elegantních šatů ve stylu 40. let až po diafonní šaty z tylu zdobené krystaly, korálky, flitry a dalšími aplikacemi.

coach.jpg

Na New York Fashion Weeku byla trendem 70. léta. Ta se dotkla i nové kolekce podzim/zima 2020 amerického módního domu Coach. Kolekce, na níž pracoval kreativní ředitel Stuart Vevers, ukázala kabelky, bundy nebo kabáty, které může dle něj nosit kdokoli, bez ohledu na pohlaví. Inspirací pro kolekci byla některá díla pozdního amerického umělce Jeana-Michaela Basquita. Použití primárních barev ve Veversově nejnovější kolekci přímo odkazuje na Basquitovo používání barev v jeho uměleckých dílech.

Tadashi.jpg

Foto: Profimedia

Nápadité modely japonského návrháře Tadashiho Shojiho na období podzim/zima 2020 jsou inspirované mongolskou říší mezi 13. a 15. stoletím. „Je to setkání Východu se Západem,“ řekl v zákulisí. V kolekci můžeme vidět například šaty se sukní zdobenou mongolskými geometrickými motivy v královské modři. Ta byla ostatně barvou vévodící mnoha modelům. V kolekci se objevily například také afgánské pláště zdobené brokáty.

Která kolekce vás zaujala nejvíce?

Reklama