Naše srdce pracuje bez ustání, aniž bychom si jeho činnost uvědomovali. Dokud je zdravé, většinou vůbec nemyslíme na to, jak velmi citlivé je na životní styl, který vedeme. Vhodnou životosprávou se přitom dá předcházet například i tolik obávaným infarktům. Samozřejmě neovlivníme genetickou dispozici - i její případné negativní působení ale můžeme výrazně zmírnit změnou ovlivnitelných faktorů, které máme zcela ve svých rukou. Způsobů je mnoho a nejsou nijak složité. Jak na to?

Patero základních pravidel

Kardiologové se shodují, že pro zdravé srdce je nejdůležitější dodržovat celkově zdravý životní styl a především

  • nekouřit
  • vyhýbat se nadměrnému stresu
  • pravidelně přiměřeně sportovat
  • dbát na dostatečný příjem nenasycených mastných kyselin (např. z tučných ryb)
  • omezit solení

Bonus pro srdce

Naturamed

Dodržovat všechna doporučení nemusí být vždycky snadné. Těžko se například vyhneme stresu v práci, pro kuřáky je zase náročné se svého zlozvyku rychle zbavit. Dejte proto svému srdci něco navíc. Dopřejte mu dostatek kvalitních omega-3 mastných kyselin, které ke své správné činnosti nezbytně potřebuje a běžnou stravou jich přitom většina z nás přijímá nedostatek. Existuje nespočet studií, které prospěšnost omega-3 pro srdce, mozek, či oči jen potvrzují. V běžné stravě je jich dostatek především v rostlinných olejích a v tučných rybách, kterých ale stále konzumujeme nedostatek, přestože v posledních letech spotřeba ryb v České republice mírně stoupá.

Omega-3 z norských lososů

Naturamed

Vhodným způsobem, jak doplnit nedostatečný příjem omega-3 mastných kyselin,  je užívání potravinového doplňku OmegaMarine Forte+  společnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Vyrábí se z čerstvého norského lososa a užívá se ve formě lehce stravitelných kapslí. Dostatečnou denní dávku omega-3 zajistí pouhé 2 kapsle denně.

Naturamed

Více informací o pozitivních účincích nenasycených mastných kyselin i o výrobku OmegaMarine Forte+ najdete na

Naturamed

www.naturamed.cz.

Reklama