6479be3123ce4obrazek.png

Historie značky Abuelo se začala psát již v roce 1908, kdy ji založil španělský přistěhovalec José Varela Blanco. Ten si byl dobře vědom skvělých zdejších podmínek pro pěstování cukrové třtiny a začal tedy 6479be68131fcobrazek.pngprovozovat první cukrovar v Panamské republice. Jeho produkce z cukrové třtiny byla od počátku ceněna pro svou mimořádnou kvalitu. V současnosti provozuje firmu Abuelo již třetí generace rodiny Varela a produkuje 90 % všech rumů v Panamě. Abuelo je i nadále symbolem vysoké kvality a dokonale vyvážené chuti, pro kterou jsou tyto rumy milovány rumovými fanoušky i barmany po celém světě.

„A protože se značka Abuelo snaží neustále inovovat a přicházet s novými kombinacemi, vytvořila jedinečnou řadu Finish Collection, která obsahuje tři moderní a originální rumy – Napoleon, Oloroso a Tawny. Tyto rumy zrály 14 let v sudech z amerického dubu a rok pak dozrávaly právě ve vybraných sudech po cognacu, sherry a portském víně. Jejich jména byla vybrána tak, aby odrážela nejen charakter dřevěných sudů, ve kterých dozrávají, ale také místa, která inspirovala tuto kolekci: Francii, Portugalsko a Španělsko,“ doplňuje Cristobal Srokowski, Ron Abuelo Global Brand Ambassador.

Abuelo XV Napoleon symbolizuje Cognac a Francii a na první pohled vás zaujme svou mahagonovou barvou. Tento výrazný a delikátní rum vyniká aroma sušených švestek, rozinek a kakaa. V jeho chuti ucítíte jemné tóny ovoce a dubového sudu. Skvěle se hodí k přírodním masům, jako je tatarák nebo carpaccio. Výborně chutná ale i v kombinaci s tmavou čokoládou s ovocem nebo citrusy.

6479bedb31e49obrazek.pngDruhým tekutým pokladem je tmavě jantarový rum Abuelo XV Oloroso, jenž ve finální fázi zrál ještě téměř rok v sudech po španělském víně Oloroso. Jeho aroma je pronikavé s výraznými stopami vlhkého dřeva a dotekem citrusů. Potěší vás svou minerální chutí, ve které ucítíte šťavnaté citrusy a pražené mandle. Co takhle si ho vychutnat s rybami, ústřicemi, červenými krevetami nebo tmavou čokoládou se solí?

6479bf0140cdaobrazek.png

Posledním jedinečným rumem z kolekce Finish Collection je Abuelo XV Tawny s barvou načervenalého mahagonu, který byl inspirovaný portským vínem a Portugalskem. Ten vyniká výraznou a intenzivní chutí zralých fíků a dubového dřeva. Svou vůní připomíná nádech divoké třešně a sušeného ovoce. Nejlépe si ho vychutnáte v kombinaci s kvalitními sýry s modrou plísní nebo třeba s čokoládou s červeným ovocem.6479bf3c98879obrazek.png

Vychutnejte si některý z těchto tří výjimečných rumů a ochutnejte pravé kouzlo Panamy.

Náš tip:

Panamanian Mule

6479bfb6bf3e6blobid0.png

Do skleničky dejte led až po okraj. Nalijte do ní 4 cl Abuelo Anejo, přidejte 2 cl maracujového pyré, nebo jednu čerstvou maracuju. Dolijte zázvorovým pivem. Přidejte plátek pomeranče a lehce zamíchejte. Tento výrazný drink vás osvěží v jakémkoliv počasí. Pokud byste chtěli něco méně výrazného, ale i tak osvěžujícího, připravte si Abuelo Fizz.

Abuelo Fizz

6479bfc2e1415obrazek.png

Do sklenky dejte led až po okraj. Nalijte do ní 4 cl Abuelo 7, přidejte 2 cl čerstvé citronové šťávy, 2 cl cukrového sirupu, promíchejte a dolijte 10 cl sody. Ozdobte plátkem pomeranče a můžete podávat.
Pokud byste chtěli něco ještě jednoduššího, tak doporučujeme udělat si dobrý a rychlý Rum & Tonic. Stejně jako v předchozích receptech do sklenky plné ledu nalijeme 4 cl Abuelo Anejo 7 a dolijeme 12 cl prémiového tonicu. Na závěr přidáme kolečko pomeranče nebo limety. Dobrý drink už prostě nemůže být lehčí.

Reklama