obrazek.pngVRAŽDA NA BLATECH – novinka od jedné z nejprodávanějších německých autorek thrillerů a krimi románů. Catherine Shepherd má na kontě přes dva miliony prodaných knih a ocenění bestseller deníku Bild.

Oči mrtvé byly otevřené a apaticky zíraly do letní oblohy. Z vody vykukoval pouze její obličej. Pachatel podložil hlavu stejnou dřevěnou konstrukcí, jakou tu zajistili před několika dny. Bylo ještě časné ráno, azurové nebe nekalil jediný mráček. Slunce jasně zářilo a pokrývalo pravidelné rysy dívčina obličeje zlatavým třpytem. Modré oči byly vyschlé, ale duhovka svítila, jako kdyby se do ní měl co nevidět vrátit život. Julii bylo těžko u srdce. Znovu mají mrtvou v bažině – ale za jakých okolností

KOLIK DÍVEK JEŠTĚ MUSÍ ZEMŘÍT?

Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Jde o sériového vraha, i když provedení obou vražd je tak rozdílné? Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.

O autorce:

Catherine Shepherd (pseudonym) se narodila v roce 1972. Po maturitě začala studovat ekonomii a poté několik let pracovala pro velkou německou banku. Vlastní texty začala psát už na základní škole a později se k této své vášni vrátila.
První detektivku vydala v dubnu 2012, brzy následovaly další kriminální romány a všechny se umístily na nejvyšších pozicích žebříčků Amazonu. V listopadu 2015 začala publikovat sérii s hlavní postavou berlínské vyšetřovatelky Laury Kernové a o rok později vydala knihu Vražda na blatech (Mooresschwärze), úvodní svazek série kriminálních příběhů s patoložkou Julií Schwarzovou.
Patří k nejprodávanějším německým autorkám thrillerů a kriminálních románů. Má na kontě přes dva miliony prodaných knih.
Více informací o Catherine Shepherd a jejích románech najdete na webové stránce:
www.catherine-shepherd.com

Knihu si můžete zakoupit zde za 349 Kč

5ebd206e4bdd4obrazek.pngPLÁŽ V CHORVATSKU – další kniha ze série Romantické útěky, která navazuje na úspěch knih Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu a Cukrárna v Paříži.

Navštivte úžasná místa, vychutnejte si dobré jídlo, romantická zákoutí a okamžiky, které mění životy. Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. Tentokrát se s hlavní hrdinkou vydáme do letního, sluncem zalitého Chorvatska.

Namíchejte si skvělý letní koktejl

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku brigády: práci hostesky na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina a jedním z hostů na lodi je i její bratr Nick. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…
V utajené chorvatské zátoce, která je tak dokonalá, že působí až neskutečně, daleko od reality, nakonec Nick a Maddie zjistí, že mají společného víc, než si do té doby mysleli…

O autorce:

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, které během života poznala. Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. Tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky. 

Knihu si můžete zakoupit zde za 349 Kč.

Více informací na Grada.cz. 
5ebd21acd4ad6obrazek.png

Reklama