Maxi šaty
Z kolekce: Orsay

Šaty vždy budou patřit k symbolům ženskosti a nepostradatelnou módní součástí šatníku. Kromě mini a midi délky, jsou zde i maxi šaty. Pokud je ještě nemáte, rychle tuto chybu napravte. Zaručujeme, že si je zamilujete!

maxi šaty
Z kolekce: New Yorker

Některé z vás po přečtení prvních řádků mohou namítat, že dlouhé šaty nejsou nic pro ně. Tento problém řeší ženy malého vzrůstu. Milé dámy, jste na omylu. Maxi šaty můžete nosit i vy. Stačí si k nim obout boty na vysokém podpatku. Zvláště espadrilky na klínku se k nim hodí. Oblíbené jsou i sandálky v retro stylu, ty mají široký podpatek. Rázem tak získáte potřebné centimetry a nemusíte šaty zkracovat.

Ač se zdá, že se nejedná o sexy kousek, není to pravda. Mnohem více zapůsobíte v maxi šatech, než v mini délce. Tím, že neodhalují vše, působí na mužskou představivost jako rudý hadr na býka. Navíc mají tu výhodu, že skryjí problémové partie jako je bříško, větší zadeček či silnější stehna. Naopak zdůrazní dekolt, paže a šíji. Pokud máte hezké nohy, sáhněte po maxi šatech, které mají na bocích rozparky. Je to velmi působivý rafinovaný prvek.

maxi šaty
Www.tamsinlondon.cz, 2848 Kč

Jaké zvolit?

Do práce volte jednoduché střihy a klasické barvy. Ovšem nešlápnete vedle, pokud vyberete kousek se zajímavě řešeným dekoltem. Na společenské akce se hodí kvalitní materiály a efektivní střižení. Ve volném čase můžete popustit uzdu fantazii. Nebojte se divokých vzorů a odstínů, právě ty jsou nejefektivnější.  

Maxi šaty
Www.tamsinlondon.cz, 2585 Kč

Co k nim?

  • Ženy menšího vzrůstu by si rozhodně měly obout boty na podpatku.
  • Ty, co nemají problém s výškou, mohou zvolit slip-ony, žabky nebo sandály na nízké podešvi.
  • Džínová bundička či ležérně uvázaná pashmina budou tím pravým svrškem.
  • Máte-li ráda bohémský styl, klidně si oblékněte cardigan.
  • Nezapomínejte na doplňky. Dlouhé náhrdelníky, korálky, či různé vrstvení šperků s maxi šaty skvěle korespondují.
  • Líbivým a módním prvkem jsou klobouky.
  • Maxi šaty se objeví i v podzimních kolekcích. Nemusíte se tudíž bát, že byste je již nevyužila. V chladnějších dnech je můžete zkombinovat s propínacím svetrem a pérky.

Maxi šaty
Www.tamsinlondon.cz, 3180 Kč

Čtěte také:

Reklama