sd

Již v sobotu nás čeká ten nejkrásnější den v roce – Štědrý den. A právě v tento čas, který většinou trávíme v kruhu rodinném, bychom měly dbát na slavnostní oděv. Nemusíte to být zrovna honosná večerní róba, ale krásné červené šaty jsou rozhodně sázkou na jistotu, a nejen ty.

sd
Foto: Shutterstock.com

O svátcích se chceme cítit hlavně pohodlně. Tepláky a jiné domácí oblečení nosíme sice nejraději, ale o Vánocích na ně zapomeňte. U štědrovečerní hostiny bychom měly vypadat slavnostně a elegantně. Ideální volbou jsou šaty a sukně zdobené krajkou či zářivou červenou. Vybírat můžete i z odstínů zlaté a stříbrné. Ty vám dodají tu správnou vánoční jiskru.

Nenechte si ujít:

„V případě, že upřednostňujete méně výrazné kousky, sáhněte po sametu. Šaty z tohoto materiálu sezony jsou nejen pokožce, ale i oku lahodící. Je tak nádherně měkký a pohodlný, že se v oblečení z něj budete cítit jako ve své druhé kůži. V různých barevných úpravách, jako například v zelené či vínové, upoutá vaše okolí a vy budete hvězdou, kamkoli přijdete. A pokud jste typ ženy, která preferuje vše černé, stačí přidat zajímavý šperk nebo stylový doplněk, které černou rozzáří nejen u štědrovečerního stolu,“ radí stylistka a autorka knihy Styl – Cesta ke kráse, sebevědomí a charismatu, Dagmar Gabulová.

Čtěte také: