Připravte si:

cha.jpg

  • 1 kg švestek
  • 2 cibule
  • 2 lžíce sádla
  • 2 bobkové listy
  • 1 celá skořice
  • 6 hřebíčků
  • 400 g třtinového cukru
  • 1 až 2 dcl jablečného octa
  • sůl podle chuti

A jak na to?

Ve velkém hrnci s nepřilnavým povrchem si rozehřejte sádlo. Dejte na něj opékat cibuli, nakrájenou na půlkolečka. Opékejte dozlatova.

Mezitím, co se bude cibule opékat, vypeckujte všechny švestky. Ke zlatavé cibuli přidejte koření a asi dvě minuty opékejte společně, až se koření rozvoní.

Přidejte švestky. Společně vařte půl hodiny a průběžně míchejte. Když se vám bude zdát, že se švestky přichytávají, přidejte trochu vody a uberte teplotu. Po této době přidejte jablečný ocet. Pro jemnější chuť stačí 1 dcl, ale jestli máte raději kyselejší čatní, klidně přidejte octu o trochu víc. Prudkým varem vyvařte část octa a jeho štiplavou chuť. Přisolte podle chuti.
Stále promíchávejte. Přisypte cukr a za stálého míchání jej nechejte rozpustit. Ještě můžete dále vařit při mírné teplotě, klidně dalších deset, patnáct minut.

Čatní naplňte do čistých horkých sklenic, zavíčkujte a sterilizujte v troubě.

A ještě tip odborníka:

„Pro zavařování v troubě nebo sporáku použijte sklenice s pryžovým těsněním a se skleněnými víčky, případně sklenice s víčky se závitem nebo s kovovými víčky. Používejte vždy jen stejně velké sklenice naplněné stejným obsahem. Před zavařováním zkontrolujte, zda jsou řádně utěsněny. Nalijte 1 litr horké vody do hlubokého pekáče (teplota vody by měla být asi 70 °C) a vložte do něj 6 litrových, případně 8 menších sklenic tak, aby se nedotýkaly. Pekáč vložte do trouby – v případě trub MORA na první úroveň, zvolte funkci „Spodní ohřev s ventilátorem“ a teplotu nastavte na 170 – 180 °C. V průběhu zavařování sledujte sklenice a zahřívejte je, dokud se kapalina ve sklenicích nezačne vařit – tj. dokud se v první sklenici nezačnou vytvářet bublinky. Ovoce a zeleninu takto zavařujte 40 – 55 minut a poté je ještě ponechejte ve vypnuté troubě další půlhodinu odležet,“ říká Jana Neuszerová, specialistka značky MORA.

Hledáte právě vhodnou troubu?

6154426e4de8cobrazek.pngSkvěle vám poslouží vestavná multifunkční trouba VT 779 BX v elegantním nerezovém provedení s extra velkým objemem 71 l. Patentovaný klenutý vnitřek trouby po vzoru tradičních kamenných pecí zaručuje rovnoměrné pečení za všech okolností i bez „otáčení“ pekáče nebo plechu. Trouba má patnáct různých programů včetně zapékání, rozmrazování nebo udržování teploty pokrmu nebo pečení velkých kusů masa. Ti, kdo rádi zkoušejí nové recepty, ocení program pro pozvolné pomalé pečení při nízké teplotě. Nechybí ani automatické programy a možnost zavařování v troubě. Praktické je čištění EcoClean pomocí páry z vody nalité do pekáče, manipulaci s horkými pokrmy usnadňují dokonce tři teleskopické výsuvy. Doporučená cena je 13 990 Kč.

Více na Mora.cz
6154424fc3bffobrazek.png

Reklama