Takhle dopadl prací proces u čtenářky s nickem Hanula. Koupila si drahý kabát, který se dal podle cedulky prát na třicet. jaké bylo její zděšení, když ho vytáhla z pračky, už víte. Jak to dopadlo, to se dočtete v jejím příspěvku

Dnes krásně svítí sluníčko - za oknem to vypadá, že zima již předává své žezlo jaru - kéž by..... Ze skříně vyndávám slabší bundu a koukám se na svůj kabát - ten bude potřeba vyprat.

Koupila jsem si před dvěma lety pro mě luxusní  prošívaný kabát, po kterém jsem toužila. Byl zlevněný ze 7000,- Kč na polovinu - super. Ten mi bude dělat velkou radost a zahřeji se.....

Přišlo jaro a já si řikám, tak co s tebou do čistírny nebo vyprat? Koukám na cedulky - ejhle na 30 stupňů to jde - ušetřím za čistírnu.Kabát jsem dala do pračky a šetrně prala. když jsem ho vyndala z pračky, málem jsem upadla do mdlob - to nebyl kabát, to byla nějaká „slina“.

Nadávala jsem si do blbců... a kabát jsem pověsila do koupelny. Chodila jsem se na něj dívat snad každých pět minut a nic se nedělo - kabát hubeňoučký, žádná nadýchanost. Pak jsem v rámci jiných povinností na kabát zapomněla a příšla do koupelny o hodně později - koukám, prošívané bochánky se začinají trochu vyplňovat a druhý den byl kabát zase jako nový. No byla jsem z toho pěkně vystresovaná, že kabát bude na vyhození.

A jak se koukám z toho okna, bude zase prací den - nicméně tentokrát si koupím vodičku na praní na goretexové obelečení - přece jen to trochu ten kabát impregnuje proti dešti a sněhu.

Jaro, a't už jsi tady, ať provětrám skříně....

Hanula

Milá Hanulo, takhle jsem byla zděšená při praní viskózy. Vždycky ztuhne a ztvrdne. Ale po usušení se vrátí do původního stavu

Text nebyl redakčne upraven

Jak udržujete své zimní bundy a kabáty vy, milé ženy-in? Dáváte i „péřovky“ do čistírny, nebo je perete doma? Kupujete bundy a kabáty už s ohledem na to, jestli se dají prát, nebo se musí chemicky čistit? Máte doma něco náročného na údržbu?

 Jak často během zimy bundy perete, nebo dáváte čistit? Máte nějaké fígly, jak na to?

Už jste něco nedopatřením zničila? Už vám někdy něco poškodily v čistírně? Reklamovala jste to? S jakým úspěchem?

Kam sezonní oblečení ukládáte? Dáváte je do speciálních pytlů a vakuujete, nebo je pověsíte do skříně na jiné místo?

Napište nám, podělte se o své zkušenosti a názory na:redakce@zena-in.cz 

 Co můžete získat za svůj příspěvek?

Zajímavou knihu „Se šarmem Pařížanky“ a výbornou kávu Carte Noire

cena

Reklama