Každoročně se objevuje několik žhavých trendů, které by v našem šatstvu neměly chybět. Letos tomu není jinak. Pokud ale čekáte klasické „nudné“ oděvy, pletete se. V tomto období se totiž nosí móda okořeněná dávkou extravagance.

deichmanndeichmann
Z kolekce: Ellie Goulding for Deichmann

  • Ocvočkované boty

Těmi nejvýraznějšími trendy této sezóny jsou boty inspirované americkým Divokým západem, které napodobují špičaté jezdecké boty té doby. Na módním výslunní se nyní hřeje rockerský styl. Jde o modely se šněrováním, přezkami nebo nýty. Ty dodají každému outfitu neotřelý punc rebelie, který je v tento čas nezbytností.  

Levi´s
Z kolekce: Reserved, kabát - Levi´s

  • Oversize kabát v pánském stylu

Oděvy šité ve větších rozměrech se již několik sezón drží v přední linii. Oblíbené jsou především pro pohodlnost a nekonvenční vzhled. Kabáty v oversize střihu jsou aktuálně nezbytností. Zvláště ty, které působí, jako byste je vzala partnerovi ze šatníku.

MangoFF
Vinylové kalhoty - Mango, boty - Högl, Svetr - F&F

  • Červená barva

Barvou podzimu je pro tento rok rozhodně červená ve všech možných podobách, od sytých tónů až přes ty tlumené. Jedná se sice o barvu výraznou, ale dobře kombinovatelnou.

  • Vinyl

Erotický až vulgární, tak působí vinyl či kousky jemu podobné. V lidech tento materiál evokuje smíšené pocity. Je to především proto, že se jim vybaví vyznavači drsných sexuálních praktik. Pokud i vy jste vůči lesklým oděvům zaujatá, rychle se předsudků zbavte. Jedná se totiž o absolutní hit podzimu, což znamená jedno, neměl by chybět ani ve vaší skříni.

  • Teplý pletený svetr

Každoroční klasikou je teplý pletený svetr. Letos tomu není jinak. Ideálně by měl být v již jmenovaném oversize střihu a prodloužené délce. Jestli máte ve svém arzenálu kousek, který vám kdysi upletla babička, ale nenosíte ho, protože má nějaké ty díry či se lehce páře, nevadí. Naopak, máte doma módní poklad, který rozhodně musíte začít nosit! Milovnice módy vám budou závidět.

 

zara
Zara
Z kolekce: Zara

  • Džíny ve zkrácené délce s roztřepenými konci

Dříve jsme se smály těm, co nosí kalhoty, které vypadají, jako když dotyčný čeká velkou vodu. Teď se oni mohou smát nám. Teď je to totiž vážně in. Pokud navíc přidáte nedbalé rozdrbání lemů, máte vyhráno.

  • Mikiny

Již nejsou pouze volnočasovou či sportovní záležitostí. Nosí se už i do společnosti, a to v elegantních kombinacích. Zvolit můžete ležérní klokánku s kapucí, kterou obléknete na dlouhou elegantní košili či krajkové šaty midi délky.

reserved
Z kolekce: Reserved

zara
Z kolekce: Zara

  • Elegantní kalhoty

Palazzo a jiné kalhoty by neměly chybět v podzimním šatstvu. Jedná se o část oděvů, která je inspirována business stylem. A právě palazzo, kalhoty se širokými nohavicemi, jsou kouskem, který preferují všichni světoví návrháři, kteří diktují sezónní trendy.  

Nenechte si ujít:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama