Není nad to, když si člověk splní svůj sen a živí se tím, po čem vždycky toužil, tím o čem snil. Takový člověk září štěstím a na tom, co dělá, je to znát. A když je to zrovna něco, co je hmatatelné, vznikají opravdové poklady.

 

A tak to je i s pánem jménem Karl Toosbuy a jeho ženou Birthe. Středobodem jejich šťastného bytí se stala, původně malá, továrnička na boty, kterou pořídili za všechen majetek, který oba dva měli. Natolik svému snu důvěřovali.

Nadšení a radost z vykonaného z nich vyzařovalo na dálku, a tak nebyl problém získat důvěru dalších pracovitých lidí města Bredebro v Dánsku a přijmout je za zaměstnance – první rok jich měli 46.

 

A kolo štěstí se roztočilo. Karl Toosbuy ctil zákon, že bota musí být poctivá - pohodlná na nošení, zdravotně příznivá nožkám i toho nejcitlivějšího zákazníka a zároveň také hezká a moderní. Toto pravidlo vštípil svým dětem i zaměstnancům, a tak po roce byla obuv ECCO natolik žádaná, že se výroba musela přesunout do větší továrny v Brazílii.

 

A úspěch pokračoval a rostl. Karl vnímal své zákazníky, vnímal jejich rozmanitost, jejich potřeby a přání a tomu všemu výrobu bot ECCO podřídil. Stále se držel svých pravidel o kvalitě a funkčnosti obuvi, ale nebál se zkoušet nové způsoby výroby ani používat nové materiály. Časem výrobu bot dopracoval k takové dokonalosti, že byl královnou Margaretou II. pasován na rytíře.

 

Na vavřínech neusnul a pilně pracoval dál. Necelých dvacet let od založení se firma ECCO napevno usídlila v přísném a akurátním Německu a o rok později prorazila v Asii, kde díky obuvi ECCO jednoznačně zvítězil požadavek na kvalitu a trvanlivost nad obvyklým požadavkem na cenu.

 

A boty ECCO kráčely dál – byly založeny prodejní pobočky v Portugalsku, Severní Americe, Velké Británii, Japonsku, Nizozemí, Rusku, prakticky ve všech strategických koutech planety. Upozornil na ně i dánský korunní princ Frederic, známý svou přízní k arktickým výpravám, když si na svou cestu po Grónsku, kterou vykonával na psím spřežení, vybral právě boty ECCO. Aniž by to zamýšlel, poukázal tím na jejich kvalitu, protože každému je jasné, že výbava na takovou cestu musí být stoprocentně spolehlivá, a to tyto boty rozhodně jsou.

 

Dnes firma ECCO vyrábí své boty už 41 let, má 9 000 zaměstnanců a pobočky ve čtyřiceti zemích světa. A je stále velice úspěšná – loňská celosvětová ekonomická krize se firmy ECCO nejenže nedotkla, ale firma měla dokonce 4,6% nárůst obratu, tedy čistý obrat 450 milionů euro.

 

Společnost ECCO má v České republice tři prodejny. Všechny se nacházejí v

Praze - Na Příkopě 7, Metropole Zličín a Palác Flóra.

Pro více informací klikněte ZDE .

 

 

Reklama