vzpomíná naše čtenářka s nickem Datura když jí spolužák řekl „brejlovče“. Určitě nebyla jediná, které tak brýle zadělaly na pocit méněcennosti. A to ještě nebylo zdaleka všechno

Dobré odpoledne, brýle nosím od svých 12 let. Přesně ve stejný den, kdy Gagarin vyletěl ke hvězdám jsem celá natěšená upalovala k optikovi pro své první brýle. Mé nadšení opadlo v momentě, kdy mi první spolužák řekl brejlovče. To jsem pak pár večerů probrečela. A ještě větší šok mě čekal, když se mnou začala cloumat puberta a jeden platonický idol mi po kamarádce vzkázal, že s brýlatou holkou by nikdy, ale fakt nikdy nechodil.

Naštěstí jsem se v 17 zamilovala do kluka, kterému se brýle líbily. Sice mi občas i dnes řekne, že mám bez brýlí hrozně nevinný pohled, který má rád, ale stejně bych se jich už nevzdala.

Když byla potom v kurzu paní Urbánková, mohla jsem na její sbírce brýlí oči nechat. Samozřejmě jsem si pár extra kousků taky pořídila. Jen na svatbě jsem měla na očích kontaktní čočky, to aby si manžel užil té nevinnosti. Ale to byla jen jediná vyjímka, pak hned letěly do kamen, proč, to už jsem tu někdy psala.

Na operaci očí bych ale nešla. Mám hrůzu z toho, že by se třeba nepovedla a mohla bych oslepnout. Teď už není problém koupit opravdu krásné brýle. Moje dcera na operaci očí byla, ale postupem let jí rohovka zase dorostla a mohla by jít znova, tak já to mám s brýlemi jednodušší. A ani už je neberu, jako vadu, ale spíš jako doplněk k osobnosti nebo k šatům, jak chcete.

brýle

Zdraví Datura 

Milá Daturo, Naďa Urbánková by měla dostat za svou propagaci brýlí metál

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama