V kalendáři je leden, ale venku už to tak úplně nevypadá. Místo sněhu přichází déšť, mráz nás taky zatím moc často nepotrápil. To je letos zvláštní zima... Taková trochu jarní a trochu podzimní. Co myslíte?

Nebojte se, nebudu si stěžovat, mně to svým způsobem vyhovuje. Sice mi vadí, že je všude hodně bláta a musím s sebou nosit deštník, na druhou stranu ale nemáme žádnou práci s úklidem sněhu, každodenním škrabáním auta a dohlížením na to, aby děti nezapomněly šály, čepice a rukavice.

Spíš je mi líto přírody. Nedávno jsem na horách viděla kočičky na stromech, někde pučí stromy a zelenají se pole a ptáci vesele zpívají - někteří stěhovaví dokonce ani neodletěli. Je jasné, že zima ještě přijde, určitě bude mrznout a sněžit, tak jen doufám, že to na přírodu nebude mít moc negativní vliv.

Co je také vidět letos v zimě, si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII (zobrazí se kliknutím na fotku):

Foto: autorka a Marie Paličková

A jak to vnímáte vy? Pošlete mi fotky letošní zimy!

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama