Milá redakce,

nedá mi, abych se nepochlubila co nám vyrostlo na zahrádce.Toto co tady ukážu nám vyrostlo už v minulém roce, ale i tak je to k pochlubení, protože jsme to pěstovali poprvé jako novinku. Jedná se o pepino gold. Byli jsme zvědaví jak to bude vypadat a hlavně zda nám to dozraje a jakou to má chuť. Vyrostlo to krásně , zatím jsme na tom neobjevili žádné škudce v podobě mšic , svilušek, řepčíků a podobné havěti. Výsledek byl ohromující a chuť dá se srovnat s chutí těch žlutých melounů. Byli jsme opravdu překvapeni a už se těšíme na letošní úrodu.

l

Rostlinka byla uchována v chladu kde opadaly všechny lístky, ale už nám krásně obráží a začíná se zelenat. Dokonce se nám podařilo přes zimu vypěstovat nové sazeničky ze semínek a z toho máme taky moc velkou radost.

Ještě se Vám chci pochlubit s Madagaskarkou palmou, latinsky se tato rostlina jmenuje Pachapodium.Tuto palmičku jsem dostala před cca 7 lety jako malou rostlinku.

d

Dnes je to veliká rostlina máme jí plné okno a je vysoká 90 cm a každý kdo jde okolo našeho domku tak tuto palmičku obdivuje. Mám z ní opravdu velikou radost a jsem ráda, že se líbí i lidem venku. Mariana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mariano, tak to jsou skutečné mičurinské úspěchy. Ty si s rostlinami evidentně rozumíš. Krása! Simona

Co rozkvetlo vám? Pěstujete také něco zvláštního? Jak vypadají vaše záhonky? Moc se těšíme na vaše příspěvky i obrázky na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama