Také nesnášíte, když vám pod kalhotami prosvítají kalhotky? Nebo když pod blůzou každý snadno identifikuje, jak se zapíná vaše podprsenka? Takovou průsvitnost bych také brala jako nežádoucí, ale průsvitnost, na jakou se dnes zaměřím, je naopak velmi módní. 

Transparenty v jarních kolekcích vedou. Sice trochu nechápu, proč je návrháři módních domů (Chloé, Fendi, Vuitton)  nazvali „Hra na schovávanou", když je to spíš hra na odkrývanou, ale budiž.

Transparentní materiály, jako jsou mušelíny, šifony, organzy, ale i netkané textilie, se uplatnily jak na celých šatech a jarních pláštích, tak pouze v detailech, kde tvořily jakési provokativní průhledy.
Trochu mi to připomnělo módu šedesátých let a revoluční šaty Andrého Courrègese, který do role transparentů obsadil dokonce plast. Šaty s průhlednými plastovými okny" byly sice obrovským módním výkřikem, ale když se v tom začnu šťourat, nenapadne mě nic estetičtějšího" než čůrky potu na vnitřních stěnách. Jen si představte chodit v takových šatech třeba v létě.
To vám ale u dnešních modelů nehrozí. Alespoň na první pohled vypadají vzdušně, vánek si s nimi pohrává a musí v nich být blaze.

Že to zase není nic pro vás?  Nikde přece není řečeno, že musí mít podobu vypasované halenčičky. Může to být klidně volná tunika nebo šifónová rozepnutá košile. Jen si pod ni oblečte neprůhledný top nebo kosticemi zpevněný živůtek.Vzala byste si na sebe podobné šaty?

Reklama