• FRIDA KAHLO

Umělkyně, aktivistka a feministická ikona, Frida Kahlo je i nadále symbolem síly, originality a neochvějné vášně. Překonávala řadu překážek, aby sledovala svůj sen stát se umělcem, Frida vytrvala a získala si uznání. Její mimořádný život a umění nadále ovlivňují a inspirují ostatní.

image.png

  • AMELIA EARHART

Amelia Earhart odvážně zpochybnila konvence doby tím, že porušila hranice, které v té době byly. Věřila, že její úspěchy dokáží, že muži a ženy si mohou být rovni. V roce 1937, když měla v plná stát se první ženou, která obletěla svět,  její letadlo zmizelo bez stopy. 

5aa1240ce7c53image.png

  • ASHLEY GRAHAM

Ashley Graham je americká modelka, která se stala jednou z nejoblíbenějších tváří v módním průmyslu. Dokazuje, že žena plných tvarů se také může stát velmi uznávanou. Je nejznámější plus-size modelkou současnosti.

5aa1253a30b10image.png

  • MARTYNA WOJCIECHOWSKA

Martyna je novinářka, průzkumnice, cestovatelka, spisovatelka, producentka, filmová režisérka a zastánkyně posílení postavení žen po celém světě. Od raného věku snila o věcech, které „nebyly určeny děvčátkům„, a následovala své sny. Začala závodit v autě, když jí bylo 17 let, a stala se první ženou ve střední a východní Evropě, která dokončila nejsilnější rally na světě. Dokazuje, že „nemožné neexistuje“, což se stalo její osobní motto.

5aa12676b8515image.png

  • KATHERINE JOHNSON

Katherine byla afroamerickou průkopnicí matematiky, která prolomila bariéry rasy a pohlaví. V polovině padesátých let se připojila ke skupině žen, které NASA zaměstnávala jako lidské počítače. Katherine vypočítala trajektorii prvního letounu NASA s vesmírnými lety. Její údaje byly tak důsledně přesné, že když NASA přešla na počítače, nechaly ji dvakrát zkontrolovat přesnost výsledků. Stejně jako trajektorie, které vypočítala, její příspěvky inspirují mladé lidi k tomu, aby vynikli v matematice a vědě, aby se dostali k hvězdám.

5aa12749559a2image.png
Foto: www.barbie.mattel.com

Více na www.barbie.mattel.com

Uložit

Reklama