Bezobalu je nezisková organizace, která v Česku šíří koncept Zero Waste – tedy předcházení vzniku odpadu. Jedinečný obchod nabízí kvalitní potraviny bez obalu, můžete je ochutnat a nakoupit pouze množství, které chcete. A pokud vás zajímá, jak si nákup donesete domů, čtěte dále.

Bezobalový nákup začíná už doma. V klidu si vyberte ze sortimentu, můžete se nechat inspirovat přiloženými recepty a přečíst si o nutričních a zdravotních přínosech surovin. Napište, kolik si, čeho budete přát a dle toho zvolíte vhodné obaly.

V čem nákup odnést?

bezobalu

  • Vlastní odnosné nádoby
    Přineste si plastové krabičky, dózy či sklenice, v kterých doma potraviny skladujete, a my Vám je naplníme. Doporučujeme ty, které se dají pevně dovřít. Dózy jsou vhodné zejména pro mouky, sušené švestky, meruňky, arašídy či kokos a jiné suroviny, které mastí.

bez obalu

  • Látkový pytlík
    Oproti krabičkám a dózám je látkový pytlík skladnější a lehčí, snadno se ho naučíte nosit vždy při sobě (stejně jako látkovou tašku).

bez obalu

  • Papírový obal
    Poslední možností jsou kvalitní papírové pytlíky za cenu od 3 Kč do 10 Kč. Navýšením ceny dáváme najevo skutečnou hodnotu jednorázového obalu. Výnos z jejich prodeje bude použit na výrobu dalších látkových pytlíků.

Více o tomto báječném projektu se dovíte na www.bezobalu.org

Reklama