masle

Znáte tu trapnou říkanku – „Uvážem ti mašli, aby tě našli“, kterou nás častovaly naše babičky? Pominu-li, že jsem nechápala, kdože mě má najít, tvářila jsem se jako kakabus. Ať už to byla mašle ve vlasech, nebo jakákoliv u krku, nesnášela jsem to. Dnes už se na ně dívám poněkud shovívavěji, a dokonce si je občas někde uvážu. Samozřejmě ne do vlasů, ale na rameno, do pasu či na boky klidně.

masle

Dá se říct, že mašle nás provázejí celým životem. Od tkaniček u bot, přes růžovou pentličku na milostném dopisu, mašlemi zdobíme dárky a úhledná mašlička je i synův motýlek do tanečních. A uvázat ho, to je někdy fakt na mašli. Kdo to někdy zkusil, dá mi jistě za pravdu. Že už jsou vázací minulostí? To byste se divili!

masle

Mašle se nosí místo pásků, uvázané ležérně na bocích, místo ramínek na topech, ale i pod ňadry po vzoru empíru. Tento trend se stále drží. Mašle na šatech, topech, kabelkách ale i na botách působí něžně a roztomile žensky.

masle

Mašle dokáže být svůdná a sexy, když je ze splývavého materiálu (třeba z hedvábného saténu nebo žoržetu), nebo elegantní a přísná, když je třeba z pevného taftu.

Nechci vám nic diktovat, spíš to berte jako malou módní hru. Podívejte se na modely s mašlemi a posuďte sami, co je pro vás přijatelné a co už je moc.

Co říkáte na tento trend? Líbí se vám, nebo byste si mašli nikam neuvázala?