Čtenářka malinke-kote splnila včerejší slib a poslala příspěvek k dnešnímu tématu. Píše o tom, jak si představuje, že jednou bude vychovávat své děti. Díky malinke-kote za Váš příspěvek.

Přeji všem pěkný den,
 
původně jsem si říkala, že na dnešní téma nic nenapíšu, protože bych nevěděla co, ale nakonec jste mě některé čtenářky natolik navnadili, že jsem se nakonec rozhodla také napsat. Vím, že děti nemám, ale přesto není důvod nenapsat svůj názor jak to vidím, jak to bylo u mě v dětství a jak bych to chtěla realizovat já osobně až děti budou.
 
Asi každý v rodině se najde někdo, kdo děti rozmazluje. U každého záleží jak si to sám vynaloží. Každé dítě je rozmazlováno ať už maličkostí a nebo větším přínosem. Někteří děti jsou rozmazlovány natolik, že mají opravdu vše co chtějí i když by to tak nemělo být. Mělo by se dítěti vysvětli, že nemůže dostat vše co si zamane. Přeci jen si vzpomeňte kolikrát jste řekli „to je ale rozmazlený fracek“ na účet svých sousedů, kamarádek, příbuzenstvu atd. Nakonec možná si to také říkají ti druzí o vašich dětech. Rozmazlené děti se nerodí, ale vyrábějí si je sami dospělý. Jsou situace, kdy je jasné, že rodiče výchovu dítka příliš nezvládli. Rozmazlování pro mě představuje nevhodný přístup rodiče, který ukazuje dítěti pouze jednu stranu současného světa, a to pouze tu pozitivní. Podle mě by měl rodič ukázat dítěti, že existují také i negativní emoce.
 
Proto já doufám a věřím v tom, že svoje děti nebudu natolik rozmazlovat, aby si mysleli že vše můžou a vše je jim povoleno. Samozřejmě, že rozmazlováním jiného typu bych nějak přežila. Přeci jenom jsou to naše děti a někdo se vždy najde kdo ho bude rozmazlovat. U nás to tak také bylo, že nás naše babička od mamky rozmazlovala, ale opravdu jen zřídka. Také proto jsme k naší babičce rádi chodily a chodíme stále. U nás ale byl problém v tom, že jsme se neustále hádali kdo u ní bude a nebude spát. Vnoučat nás bylo bohužel více a tak si mohla vždy nechat přes noc jenom dvě.
 
Určitě až budu mít své děti tak budu naslouchat nejen svým rodičům ale i rodičům od přítele a přemýšlet nad rady, které mi budou dávat. Mám představu jak se ke svému budoucímu dítěti chovat, ale ne vždy to bude na 100%. Vychovávala jsem dost dětí. Pomáhala jsem sousedce s kterou jsme se skamarádili starat o její tři děti. Vím dost věcí o dětech. Jak se o ně postarat, jak je přebalovat, koupat a vše co je potřeba. Vše jsem si právě na těchto dětech vyzkoušela. Ráda jsem s nimi chodila na procházky a bylo to fajn. Už se na svoje děti strašně těším, ale ještě si pár let na ně bohužel budu muset počkat. Teď musím dodělat svoje plány a potom se může plánovat na založení rodiny.
 
Já osobně jsem nebyla moc hodné dítě, strašně rozmazlené, ale naštěstí to ze mě vše postupem času zmizelo a jsem úplně normální člověk, který ví co rozmazlenost způsobuje a proto toto realizovat na svoje děti nehodlám. Vím, že si teď asi budete říkat, že jsem blázen, ale prostě jsem se snažila vše vydupat. Dříve jako dítě jsem byla závislá na počítači, musela jsem  se střídat se sestrou a tak jsem se snažila vše vydupat, ale marně. Dokonce si vzpomínám, že jeden den kdy nešel snad internet nebo jsem nemohla na počítač dostala jsem vysloveně hysterický záchvat a mlátila i hlavou o zeď. Doufám, že to co jsem teď napsala mě nebudete nijak odsuzovat a říkat si, že jsem byla opravdu blbé dítě. Z tohodle všeho jsem naštěstí opravdu vyrostla a už tomu naštěstí tak není. Dokonce jsem ze vzteku i kousla svojí o rok starší sestru až skoro do masa. Taky jsem zato dostala. Nemám ráda, když někdo dít
 ě uhodí, ale tohle jsem si zasloužila a pár facek přes zadek vařečkou také. Nic jiného rodičům také nezbývalo.
 
Doufám, že já takové děti mít nebudu jako jsem byla já sama když jsem byla mladší. Snad mě to drželo do mých 15ti let. Byla jsem opravdu protivné a blbé dítě. Sama jsem si to už dávno uvědomila a tak doufám, že můj článek nebudete nějak extra kritizovat a ani to, že vlastně jsem šla trochu zcela mimo téma, ale tak trochu jsem se rozepsala až jsem sama nevěděla proč to píšu. Asi to ze mě jednou muselo jít ven, aby se mi ulevilo a ještě více si uvědomila jaká jsem byla a jaká jsem dnes a jsem zato ráda, že pro jsem zvládla pro sebe tak velkou změnu. Říká se, že rozmazlené dítě se těžko odvychovává, aby rozmazlené nebylo a čím starší je tím je to ještě horší.
 
Přeji všem pěkný zbytek dne a užívejte si svých dětí dokud to jde i když je budete trošičku rozmazlovat. Vždyť to k životu patří. Nemůže každý dítě být úplně skvělý a nebýt na něm ani jedna malá vada, kdy se někdy rozmazlenost projeví.
 
malinke-kote
 Příspěvek nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

Mluví vám někdo do výchovy vašich dětí?

  • Rozmazluje vám je?
  • Jak to snášíte?
  • Kterou radu jste si vzala k srdci a jste za ni vděčná?
  • Která rada vám přišla nejabsurdnější?
  • Kdo radí víc? Vaši rodiče, nebo „tchánovci“?
  • Už jste se někdy kvůli dobře míněným radám pohádala?
  • Do čeho byste si nikdy nenechala mluvit?
  • Umíte asertivně rady odmítnout, když se vám nelíbí?
  • Žádala jste vy sama o radu? Ptala jste se, jaké jste byla dítě a co na vás platilo?

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás, ta která bude mít zítra, v pátek 13. v 8 hodin ráno pod svým příspěvkem nejvíce reakcí, získá luxusní přívěšky z kolekce SWAROVSKI ELEMENTS od společnosti www.svet-koralku.cz  

sperkxy

Reklama