„On je rozdíl dělat tchyni zeťovi a dělat tchyni snaše“. Také si to myslíte? Možná na tom bude něco pravdy. Přečtěte si zajímavý názor čtenářky Andus a podiskutujte si.

Ještě jsem nikdy nedávala žádný příspěvek, ale to hrozné slovo "tchýně" mě přinutilo. Mám dva syny a z tohoto důvodu jsem 2x tchýně. Jelikož jsem neměla žádné dcery, i když jsem po nich strašně toužila, mám obě své snachy ráda jako vlastní.

Ale člověk se může snažit, jak chce, a kolikrát to vyjde naprázdno, protože je tady maminka a s tou se porovnává vše. Snažím se jim neplést do domácnosti, ani do výchovy dětí, protože vytknout něco může jen maminka, ale tchýně bohužel ne.

Když se mi něco nelíbí tak zatnu zuby a mlčím a když odejdou, tak to s manželem spolu probereme a je klid. Když mě hodně naštvou, tak si pro sebe řeknu - budeš také tchýně,/obě mají  dva syny, čili já 4 vnuky/ ono se ti to vrátí. 

On je rozdíl dělat tchýni zeťovi a dělat tchýni snaše. Pro klid a pohodu v rodinách nevytknete nic synovi, ani snaše, protože by se vše obrátilo proti vám. Za celá léta jsem neměla s nimi ani jeden konflikt, myslím si, že mě mají rády a proto si myslím, že je lepší se jim neplést do života a nechat je žít po svém.

Vždy si vzpomenu na jednu kolegyni, je to strašně dávno - byla jsem ještě svobodná, ta v den kdy ženila syna řekla, tak jsem ztratila syna. Já jsem tehdy na ní koukala s nepochopením, ale dnes na to mám téměř stejný názor. Matka je matka a tchýně ke tchýně. Synové se téměř vždy přizpůsobí rodině ženy. Ale je to tak dobře, hlavně že jim to klape a nehádají se.                                              

Pozn. Jsou to strašná slova tchýně, snacha - v životě jsem je nepoužila. S děvčaty si tykáme a říkají mi obě mami, za což jsem ráda, protože jsme si blíž než kdybychom používaly vykání.

Andus

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Andus, jsem ráda, že ozvala maminka synů (uznávám, že slovo tchyně je nehezké a možná trochu hanlivé), která s jejich manželkami tak dobře vychází. Je to vždycky o lidech. Pokud jste si přečetla všechny příspěvky, víte, že to není vždycky snadné. Kéž by se všechny matky synů chovaly tak velkoryse a telerantně jako vy.

 

 

Reklama