Ahojky,
vínečko máme s manželem moc rádi. Pijeme spíše červené, poslední dobou jsme si oblíbili Modrého Portugala z Templářských sklepů. Vínko pijeme čisté, neředěné, ale vždycky to tak nebylo. V době našeho seznámení jsme chodili hodně pařit, manžel pil pivo, já víno s colou.
Byla jsem schopná vypít třeba i 8 půllitrů, dnes nechápu, jak jsem to mohla dokázat... a vždycky mi bylo tak nějak blbě.

Byla jsem nafouklá, bolely mě zuby a hlava a ráno jsem se vždycky pos***a :-). Možná to také znáte. Postupem času jsem moudřela a zjistila jsem, že je lepší do vína investovat více peněz a koupit kvalitu a nekazit si žaludek slitkami, kterými plní krabice. Člověk totiž vypije litr, má dobrou náladu, není mu zle a ráno se probouzí s čistou nebolavou hlavou. Alespoň u mě to tak funguje. Nejsem žádný extra znalec vína, piju, co mi chutná, ale to, co plní do krabic a plastových lahví, pro mě má do vína dost daleko.

Nejvíc mě točí tchýně. Narodila se na Moravě, a tak se pasovala do role znalce vína. „Když víno není z Mutěnic, není to víno!" Vykřikuje při každé příležitosti... A pak, když přijdeme na rodinou oslavu, pije víno z plastové lahve nebo z krabice, zředí si to colou a panečku, jak si pochutnává :-). A my s manželem jen protáčíme oči v sloup...

A ještě jedna zředěná... Kamarádky taťka měl 50. narozeniny, a tak mu, holčina, koupila lahvinku nějakého extra vínečka, pro labužníky, mělo pěknou lahev, pečeť, odpovídala tomu i cena. Přítel jí to rozmlouval, myslel si, že to taťka nedocení, je totiž spíše pivař. Ale kamarádka se nedala a prosadila si svou. Taťka za víno poděkoval, ale nějaké zvláštní nadšení neprojevil. Po čase se ho kamarádka zeptala, jaké to vínko bylo. On jí ale řekl, že neví. Jednou prý přišla za mamkou kamarádka, a tak to víno vypily spolu, s colou! Kamarádka šla do kolen a rvala si vlasy, že to víno raději nevypila sama...

Sepy


Tak to jsou děsivé historky. Na zabití. Už jsem to psal jednou, ale pozor na Templářské sklepy, mají tu nejhorší pověst, k tomu červená vína, která by se dala označit za červená i charakterově, u nás dělají (až na výjimky) prakticky jenom v Mostu (ano, zní to divně, leč je to tak).

A ty Mutěnice… No, vína tam špatná nejsou, pil jsem i učiněné skvosty, ale já tvrdím, že nejlepší polohy jsou na Mikulovsku.

Reklama