Tereza (42) neměla slov. Manžel ji překvapil gestem, které z něj udělalo toho nejobětavějšího muže na světě. Její obdiv ale brzy vystřídala nenávist a zlost. To když vyšel najevo pravý důvod jeho dobrosrdečnosti.

„Abych vás uvedla do obrazu, manžel měl kolegyni Zdenu, která byla zároveň jeho dobrou kamarádkou. Hned na začátku mě s ní seznámil a docela jsme si i padly do oka. Často jsme i s jejím přítelem a synem podnikali společné výlety a navštěvovali se. Pak se ti dva ale rozešli a jí krátce na to zjistili rakovinu. Šlo to tak rychle, že jí lékaři nedávali moc času. Neměla žádné příbuzné, a tak jsme jí pomáhali my. S domácností, synem, zkrátka jak se dalo,“ svěřuje se Tereza s tím, že postupně přestávali věřit v zázrak.

žena„Naděje sice umírá poslední, ale s ní to vypadalo hodně zle. A tak přišla na řadu i otázka, co bude s jejím desetiletým synem. Bylo by mi líto, kdyby musel do dětského domova. Ale manžel mě mile překvapil – navrhl, že bychom se o něho mohli postarat my. Měl můj neskonalý obdiv. Naše děti už byly dospělé a samostatné, tak proč ne? Navíc to byl moc milý kluk a oba jsme ho měli rádi. I sama Zdena byla nadšená. Jen jsem si to nedovedla představit po technické stránce. Všechno to zařizování a papírování… Můj muž se ale nabídl, že se o to postará sám,“ pokračuje Tereza ve vyprávění, které mělo teprve nabrat grády. To když zjistila, jak je to s dobrosrdečností jejího muže doopravdy.

Úplnou náhodou vyslechla manželův rozhovor se Zdenou. Bavili se o tom, že ten malý je jeho syn! Nevěřila jsem vlastním uším, ale všechno mi to začalo docházet. Ona nikdy nechtěla o otci jejího dítěte mluvit. Manžel každý měsíc posílal z výplaty několik tisíc na cizí účet, údajně na dobročinnost. To, jak se na toho kluka vždycky díval, jak si s ním hrál! Najednou to bylo naprosto jasné! Uhodila jsem na ně a oni se přiznali. Prý nešlo o žádný vztah, jen spolu jednou v opilosti skončili v posteli a ona přišla až příliš pozdě na to, že je těhotná. Bylo mi z nich zle, celou tu dobu mi lhali,“ zlobí se Tereza.

Krátce na to, v době, kdy manželé prožívali krizi, a řešili, co dál, Zdena zemřela. „Bylo potřeba jednat a já se rozhodla, že se pokusím zatnout zuby a manželovu nevěru překousnout. A časem mu třeba i odpustit. Stalo se to už dávno a od té doby jsme spolu prožili hodně pěkného. Nechtěla jsem to jen tak zahodit. A hlavně – byl tu ten chlapec, který nás oba potřeboval. Je v tom nevinně, za chování svých rodičů přece nemůže a já proti němu vůbec nic nemám. To manžela v současné chvíli nenávidím, že mi tak dlouho lhal. Snad to jednou přebolí,“ dodává Tereza.

Čtěte také: