Mít další dítě? To je rozhodnutí, na němž by se měli shodnout oba partneři. Tedy v ideálním světě. Aneta (43) v něm ovšem, jak sama říká, nežije. Proto se rozhodla připravit svému muži překvapení, o které nestojí…

„Chci miminko. Neskutečně po něm toužím a nemyslím na nic jiného. Procházím dětskými oddělením v obchoďácích, dívám se do kočárků a hlídání půlroční dcerky mojí kolegyně je pro mě svátkem. Jenže když jsem se svěřila se svým přáním manželovi, jen si ťukal na čelo. Prý jsem se ve svých letech nejspíš zbláznila! On je rád, že jsou naše děti už samostatné a chce si konečně užívat života. Musím říct, že mě jeho sobeckost dost zklamala,“ říká Aneta, která se ovšem ani tak nechce svého přání vzdát.

muž

„Moje skoro dospělé děti už mě nepotřebují a doma se skoro neobjevují. No a v práci nejsem spokojená. Mít další dítě by pro mě bylo ideální řešení, nechápu, že to manžel nevidí. Nevydělává zrovna málo, nic nesplácíme, tak vážně nevidím důvod, proč do toho nejít. Stará si taky rozhodně nepřipadám. I doktor mi řekl, že se z mé strany není čeho obávat. A tak jsem se už rozhodla, že si to vyřeším po svém,“ svěřuje se Aneta a přiznává, že na manžela šije boudu.

„Už jsem tajně vysadila prášky a nakoupila různé preparáty k podpoře otěhotnění. Ty mám samozřejmě v práci, aby na ně nepřišel. A až otěhotním, svedu to na nespolehlivou antikoncepci. Tu si pro jistotu nechávám dál předepisovat, jen ji házím do záchodu,“ líčí Aneta. Dodává ale, že není tak naivní, aby čekala, že jí manžel stoprocentně uvěří. „Možná bude hodně naštvaný a skončí to hádkou. Jenže nakonec si zvykne a bude z miminka nadšený, jako já. Uznávám, že to vůči němu není úplně fér. Jenže co v životě je? A dát život malému človíčkovi za takový podvod přece stojí,“ myslí si Aneta.

Čtěte také:

Reklama