Čtenářka Jitka Švecová sice ráda griluje, ale nám trpělivost nechat pochutiny na grilu dlouho. Děkuji Vám jitko za Váš příspěvek. A pamatujte: trpělivost skvělé steaky přináší… A s těma marinádami Vás chválím. tak to má být!

Dobrý den,
dnešní téma grilování.

Na grilování nemám dost trpělivosti
Co k tomu dodat, asi bych to vystihla tak, že spíše ráda jím, než dělám pána grilu. Nemám dost trpělivosti na to, až se všechno prodělá tak, jak má, aspoň mě se to zdá, že když griluji, trvá ta příprava nějak dlouho.

Většinou se všichni nacpeme chlebem s hořčicí a pak už není ani takový hlad.

Onehdy jsem dělala třeba cukety, papriky, cibuli, a taky jsem to měla jakýsi tvrdý. Přitom cuketa má trvat jen chvilinku. A to jsem ji nakrájela na tenounký plátečky.

Pokud něco nakládáme, tak vždy do doma připravené marinády. Nikdy jsme nekoupili už naložené maso, nebo polotovary. To nikdy nevíte, jak starý to maso je a tak.

Jo a když jsem rozbalovala brambory v alobalu ještě jsem si popálila prst od horké páry, tak pozor na to!

Hezký den
Jitka Švecová 
Text nebyl redakčně upraven


Dnes pomalu končí téma: Grilujete ráda?

Za příspěvek, který mne nejvíce oslovil, jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama