V soutěži Podzimní romantika jsme na vás přehodili břímě rozhodnutí, bylo totiž jen na vás, kolik bodů z možné škály udělíte jednotlivým soutěžním příběhům.

Naše porota zasedla, aby sečetla body – k jakému výsledku dospěla? Budeme vás ještě chvíli napínat, přečtěte si nejprve dva příběhy, které přišly do soutěže po termínu odevzdání.

   Září

Chtěla bych se s vámi podělit o krásu mého nového bydlení. Asi před rokem touto dobou jsem se přestěhovala z města na vesniču, kde jsem si pořídila perníkovou chaloupku na samotě u lesa. :) Je tu nádherný klídek a člověka nikdo neruší, má své soukromí, žádný soused nekouká přes plot. Má chaloupka se nachází u potůčku, který tu nádherně klokotá.

Hned vedle je poblíž hromada stromů, a když přijde podzim, je vše krásně barevné. Já osobně podzim přímo miluji. Když mám špatnou náladu, tak se procházím po přírodě a pozoruji ji, jak se připravuje na zimní odpočinek, aby další rok mohla být v plném rozkvětu. Vše mi tu přijde moc krásné, když ráno vstanu, kolikrát mně je nepříjemně zima, a než zatopím, tak musím pro palivo ven... ale když tam vidím orosenou či jinovatkou posetou trávu, na vše zapomenu a cítím se pomalu jako princezna na koberci, který je plný perel. :)

– lizatko

   Žhavá noc v sychravém ránu

O velká skla oken mezonetového Markova bytu se rozpleskávají studené sychravé kapky. Venku je pod psa, zhnědlé listí leží na zemi a pryč je jeho barevná sláva. Ještě před několika týdny… Ještě před několika týdny bych nevěřil, že se dnes probudím v Markově posteli. A pak že fotografové nespí se svými modely. Spí… Ne, nejsem sakra na chlapy! Nebo jo? Podívám se vedle sebe. Má přes své slavné tělo ledabyle přetaženou černou saténovou pokrývku… Sametová lehce snědá svalnatá záda přecházela ve vypracované pozadí, jen kousek, zbytek zakrývala ta chladná krása saténu. Lákal mne, nevím čím… Slovy, svým charisma, nebo to byl jen ten největší sex-appeal na světě? Autorita ve svém oboru… Čest být v jeho loži… kolik jich bylo přede mnou? Včera, když jsme skončili focení, se na mě zadíval a já se nebránil, něco mezi námi vybuchlo. Vášeň, živočišná a jednoduchá touha.  Měl jsem pocit, že jsem náhle někdo jiný, polibky od muže jsou jiné než od ženy. Drsnější či něžnější? Jiné... Položil mi ruku na nahá záda a všechny mé zábrany byly pryč… Marku…Proč? Objevoval jsem mužské tělo… a on objevoval to mé. Najednou mě nevzrušovala jemná ženská pokožka. Marek leží vedle mne, začíná se budit… Venku pořád hnusně prší.

Zvoní mi mobil… znaveně ho nechám spadnout zpátky do změti oblečení u postele… Karolína! Najednou si připadám jako to zhnědlé listí, po kterém šlapou davy lidí.

– RenataP


Hodnotili byste tyto dva příběhy vysoko?
O tom můžete diskutovat, každopádně už jsme je do soutěže podle pravidel zařadit nemohli.


A jak tedy soutěž dopadla?


První místo

, krásných 130 bodů a exkluzivní parfém COTY získal nick átéčko:

   Fotopříběh

(Všechny fotky se zobrazí po kliknutí na obrázek).

– átéčko

Druhé místo, 94 bodů, balení Mentos dražé a knihu Patří NE k lásce získala Simona za příběh:

   Kocourek Helloween

Brouzdáme se ke hřbitovu spadaným listím, já s velkou kytkou a dcera s papírovým drakem, kterého jsme před chvílí pouštěly… Povídáme si a smějeme se – je nádherný podzimní dušičkový den, takový, jakých bývá málo… Zapalujeme svíčku a vzpomínáme na dědu… a najednou za námi… mňau, mňaaaaaau. Malinký, zubožený a neuvěřitelně hubený uzlíček s ohromně velkýma ušima se na vratkých nožkách blíží k nám… To je něco pro dcerku, už ho má na klíně, zahřívá ho mikinou a doluje z kapsy zbytek buchty.

„Chudáček, viď, že ho tu nenecháme, podívej se jak se třepe…“ Má pravdu, je mi ho taky moc líto, tak rychle domů pro auto a s mourkem na klíně, který se celý třese přemýšlíme, kam s ním nejdříve… Z veteriny ještě do obchůdku pro něco na zub a pak už rovnou domů zabalit do deky… Večer ještě nejedl, ale ráno už byla miska prázdná… Je strašně škaredý, má největší uši, jaké jsem kdy viděla, a špičatou bradu, ale taky ty nejsmutnější oči plné vděčnosti. Milejší kočku neznám, dcera se od něj nehne a on od ní… Tak k nám na Dušičky přibyla jedna dušička… a jmenuje se Helloween…

– Simona

Výherkyním GRATULUJEME! Výhry očekávejte poštou.

Výpis všech soutěžních příběhů najdete například zde: Soutěž: Podzimní romantika

Reklama