Dnešní téma nemusí být jen o cestování do práce. Přečtěte si, jaké peripetie při své cestě na dovolenou zažila čtenářka s nickem Dadma. Za první příspěvk jí moc děkujeme.

Přeji všem hezký den.

Já jsem měla to štěstí, že do zaměstnání jsem nikdy nemusela dojíždět. Vždy jsem pracovala v místě bydliště a  poslední pracoviště, kde jsem pracovala více jak 25 let, jsem měla vzálené od našeho domu asi 5 minut.

Dojížděla jsem pouze do školy, ale to mě tenkrát vůbec nevadilo, byla jsem mladá, žádné starosti a ještě jsme se vyblbli. U nás na severu bývaly často mlhy a inverze, tak někdy jsme se do školy ani nedostali.

Zda bych se stěhovala za zaměstnáním to nevím.Naše generace na to přeci jen není zvyklá , nejsme Amerika, že prodáme dům a jinde si koupíme jiný. Musela by to být lukrativní nabídka a nebo velká nouze. Dnešní mladí již možná mají na to jiný názor.

Chci vám ,ale popsat naše peripetie na Ruzyni asi před 7 lety při odletu na dovolenou do Tunisu. Letěla jsem tehdy s manželem a vnukem. Odlet byl ve 20,30hod. Na letiště jsme se dostavili včas, delegát cestovní kanceláře nám dal vše potřebné, odbavili jsme zavazadla a prošli celní a pasovou kontrolou.

Do této doby vše OK. Pak jsme se ješte podívali po Duty free shopech, mrkli na letový řád a prošli jsme osobní prohlídkou do místnosti odkud se již nastupuje do letadla. Ve 20.00 hodin přišly letušky a začaly cestující pouštět do letadla. Tak jsme podali letenky a vešli spojovacím tunelem do letadla. Našli jsme si naše sedačky a usadili se.

Ale za chvíli přišel pán s letenkou, tam kde sedím já, prý má sedět on. Přiběhla stewardka, co je za problém. Když jsme jí to sdělili, tak se chytla za hlavu, že "už zase", pak ale vzala do ruky letenky a kouká na nás a říká, vy máte letět do Monastiru a tohle je let do  Hughardy. Tak jsme narychlo vystupovali z letadla a nebyli jsme sami. Po vystoupení jsme zjistili, že náš let je opožděn a poletíme za dvě hodiny. To jsme nevěděli, čas odletu souhlasil a tabule s odlety jsou venku, takže změnu jsme nezaregistrovali. Pozemní stewardky ale neoznámily, že nyní nastupují cestující do Egypta a letadlo do Tunisu má odlet opožděn, ani na letenkách si toho nevšimly.Taky se děvčata pěkně vyděsila a špitala si: "To už by byl teda průšvih". Ony odvedly špatnou práci, ale my bychom se velmi podivili, až by nám ve vzduchu popřál kapitán příjemný let do Hughardy.

Dadma

No vida, kdo by to byl řekl, že i na letišti se takhle amatérsky seknou. Ještěže vám to správné letadlo neuletělo.

Máte také nějakou příhodu z cest? Může to být cokoliv: Dennodenní dojížděcí rutina do práce nebo nějaký zážitek z dovolené.

Pište na redakce@zena-in.cz

Další písmena do soutěže:

Stát č.1: K

Stát č.2: T

Stát č. 5: O

 

Reklama