Internet je zkrátka skvělá věc. Dopátráme se veškerých informací během pár minut - zjistíme jaké bude počasí, co dávají v nejbližším kině a co dnes píší ve vašem oblíbeném ženském magazínu.

Ale hlavní věc, o které bych se zde chtěla zmínit je seznámení po internetu.
Pozoruji totiž již delší dobu, jak se lidé kontaktují a seznamují díky tomuto mediu.

Mám dlouholetou tlustou a k tomu rozvedenou kamarádku. Starala se skvěle o svou dceru přes deset let sama a už tomu tak není. Se svým přítelem dlouhou dobu komunikovali prostřednictvím mailů a když měli pocit, že se vlastně už znají, dali si první opravdové rande. Padli si do oka a já viděla, jak moje kamarádka vzkvétá.

A dál. Moje švagrová se rozešla s dlouholetým přítelem a jí i nám to bylo velice líto. Její přítel byl už tak nějak členem rodiny a budili dojem nerozlučné dvojice. Naštěstí netruchlila dlouho a dala se do randění „po síti“. Našla tak zajímavého člověka, se kterým po půlroční známosti právě dnes odletěla na zamilovanou dovolenou.

A ještě někdo. Můj kamarád, který také nechtěně nedávno ukončil vztah, mi na každý můj telefonát a otázku co bude dnes dělat odpoví, že má rande. „S kým?“, podivím se, jelikož je to už po třetí v týdnu a on mi vždy odpoví, že s nějakou novou slečnou z internetu. Říká, že moc rád poznává nové lidi. Je to chlap, a tak mu tu nezištnost až tak nevěřím, ale důležité je, že se po nějaké době zase usmívá.

Trochu jim to závidím. V době, kdy jsem já hledala životního partnera byl s navazováním kontaktů větší problém. Jen jednou jsem zkusila rande nepřirozenou cestou a byla to hotová pohroma. Dodnes mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na ten úchylný typ chlapa, se kterým jsem se křečovitě procházela Stromovkou. Kdybych si s ním tehdy mohla chvíli psát, určitě bych odhalila jeho oplzlost, a tak si mohla ušetřit nepříjemný zážitek.

Dnes jsou toho někteří ušetřeni. Prima a internetu třikrát sláva.

Avšak není to zárukou ničeho. Důkazem je má tlustá kamarádka. Její internetový přítel právě v těchto dnech odchází z jejich společné domácnosti a podle prchá k mladší a hubenější. Ach jo…..

Ale ona to zvládne a zanedlouho může zase brouzdat po internetu a najít tak třeba někoho, kdo za to opravdu stojí.

A tak přeji mnoho štěstí při výběru partnera. A jak já říkám – je to jako hledání jehly v kupce sena. A zde je tedy každá rada drahá.

Ale co to tedy zkusit po síti .....?!