Angelina Jolie a Lola

Oblíbená a často obsazovaná americká herečka propůjčila hlas postavě Loly z animovaného filmu Příběh žraloka, který byl poprvé vysílán v roce 2004. Hlas ale není to jediné, co je spojuje. Krásné velké oči, našpulené rty, dokonalé vlasy i vysportovaná postava, to vše pojí filmovou rybku Lolu s americkou herečkou. Pokud se ale podíváme na další hlasové obsazení tohoto filmu zjistíme, že také postava Oscara se nápadně podobá herci Willu Smithovi. Ačkoli si tento film od diváků na jednotlivých filmových databázích vysloužil pouze mírně nadprůměrné hodnocení, jeho příběh si jistě získal několik diváckých srdcí, a to jak dětských, tak těch dospělých. 

Angelina-s-Lola.jpg
Zdroj foto: Koláž Shutterstock a Profimedia

Jack Black a Po

Mladý, nemotorný, ale zato roztomilý panda Po je hlavní postavou animovaného filmu Kung Fu Panda z roku 2008. Při pohledu na něj snad nikoho nepřekvapí, že ho namluvil právě herec, komik a rockový hudebník Jack Black. Film je o cestě Poa za svým snem, kterým je stát se opravdovým mistrem Kung fu. V několika scénách filmu se Po skutečně velice podobá Jackovi, a dokonce napodobuje jeho typické výrazy obličeje. Kung Fu Panda je film, který nese mimo jiné poselství o tom, že člověk (nebo panda) by se na své cestě za snem neměl vzdávat. A že pokud vytrvá, tak to, co si v hloubi duše přeje, se nakonec stane skutečností. 

jack-a-po.jpg
Zdroj foto: Koláž Shutterstock a Profimedia

Nikolaj Coster-Waldau a princ Krasoň

Tady se jedná o podobu nejspíše náhodnou. Dánský herec totiž prince Krasoně z animovaného filmu Shrek ani nenamlouval. Pokud se ale na oba dva podíváte, uvidíte podobnost hned v několika rysech. Ostře řezaný obličej, vystupující lícní kosti, vlasy, které jim smyslně padají do obličeje, a dokonce i stejný nos. Ve filmu Shrek byla matkou prince Krasoně Dobrá víla, která ale, jak víme, dobrotou neoplývala. Stejně tak postava z filmu Hra o trůny, kterou Nikolaj ztvárnil, neměla dobrého rodiče.

Nikolaj-a-princ.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Christina Hendricks a Jessica Rabbit

Ačkoli je Jessica kreslená, nezabránilo jí to v tom, aby se stala jedním z výrazných sex symbolů. Její filmový hlas patří herečce Kathleen Turner, ovšem její podoba odkazuje na jinou americkou herečku a také modelku - Christinu Hendricks. Ta se na televizních obrazovkách poprvé objevila mezi lety 1999 a 2001 a to v seriálu MTV s názvem Undressed. Stejně jako Jessica dokáže Christina každého odzbrojit svým uhrančivým pohledem, ohnivými vlasy a bujným poprsím.

Jessica-a-Christina.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Meryl Streep a Dobrá víla

Zmíněn už byl princ Krasoň a nyní se zastavíme také u jeho máti, kterou je Dobrá víla, jejíž podobnost s vynikající americkou herečkou Meryl Streep byla už na sociálních sítích několikrát probírána, a to hlavně v souvislosti s její vizáží na předávání Oscarů v roce 2018. Možná za to mohl zvolený účes, kdy měla vlasy vyčesané do drdolu, nebo její brýle. Anebo jsou si zkrátka podobné. Pouze ale vzhledově, samozřejmě. Dobrá víla byla totiž ve skutečnosti vypočítavou a manipulativní potvorou, která dělala vše pro to, aby se zmocnila trůnu v království Za sedmero horami. Její zlé úmysly se jí nakonec nevyplatily, a to co po ní zbylo zahrnovalo jen vyprahlou hůlku a už zmíněné stylové brýle. 

meryl-a-vila.jpg
Zdroj foto: Koláž Shutterstock a Profimedia

Zdroj info: autorka článku, fandomwirescreenrantcbrinsider, wikipedia, csfd

Čtěte také: 

Reklama