Rodiče na mateřské dovolené, drobní živnostníci či začínající firmy dnes mohou pracovat jen prostřednictvím počítače a telefonu. Často je ale nutné výsledky své práce předložit či prezentovat v tištěné podobě. Vlastní tiskárna může zefektivnit a usnadnit práci jednotlivce i malé kanceláře. Výběrem té správné techniky a spotřebního zboží se dají snížit celkové výdaje na tisk materiálů a ušetřit čas věnovaný obíhání externích dodavatelů. 

Jakou tiskánu vybrat?

Výběrem vhodné tiskárny je možné ušetřit až 60 % nákladů na tisk. Nejrozšířenější jsou dva základní typy. Inkoustové tiskárny umožňují plnobarevný tisk a jsou méně hlučné. Rozšířené jsou hlavně v malých a středních firmách, které nemají vysoké nároky na tisk. Jejich pořizovací cena je poměrně nízká, ale spotřební materiál se může velmi prodražit díky životnosti tiskových náplní.

Laserová technologie poskytuje kvalitní tisk díky své vysoké rozlišovací schopnosti. „Pokud tisknete prezentace, loga či fotografie ve větším množství, laserovou tiskárnu jednoznačně oceníte,“ komentoval Petr Kempa, zástupce Teko Technology s.r.o.. Pořizovací cena je sice vyšší, ale kvalita a rychlost tisku zaručena. „Na vytištění pěti až deseti faktur nemá význam investovat do dražší laserové tiskárny, vystačíte si pohodlně s inkoustovou,“ dodal Petr Kempa. Pro každodenní tisk 20 a více stránek se už ale vyplatí investice do laserové technologie. Vratná je během několika měsíců používání a nabízí vyšší spolehlivost a životnost.

Rizika tiskových náplní

tiskárnaKromě tiskárny samé tvoří neodmyslitelnou položku vhodné tiskové náplně a jejich spotřeba. Na výběr jsou jak originální či kompatibilní náplně, tak bohužel i laciné imitace, které mají sice přívětivou cenu, ale i řadu vedlejších vlivů. Kromě možného nekvalitního tisku či poškození tiskárny hrozí i zdravotní rizika. „Laciné tonery jsou plněny tonerovým prachem nejasného původu, který může být značně škodlivý zdraví,“ vysvětlil Kempa. Kvalitní tonery musí mít řádný a jasný původ a jejich výrobce ručí za použitý materiál. Vdechování uvolněného tonerového prachu může způsobit dýchací potíže a ve větším množství má karcinogenní účinky.

Například Teko Technology, výrobce kompatibilních tonerů TEKO, pracuje pouze s materiálem pocházejícím ze zemí EU a prošlo testy o zdravotní nezávadnosti tonerového prachu, které prováděl Zdravotní ústav v Ostravě. Přidanou hodnotou je i ekologická výroba, veškerý použitý materiál je ekologicky recyklovatelný. Teko Technology velice dbá na kvalitu svých výrobků a usiluje o jejich maximální bezpečnost. Navíc kompatibilní tonery mají často delší životnost, jsou ručně sestavovány a testovány a jsou i cenově dostupnější. Jejich nákupem se dají náklady na tisk snížit o 50 – 70 %.

Tiskárny se dají jednoduše i pronajmout. Firmy nemusí investovat do nákupu nové tiskárny a minimálně na dva roky mají zajištěný plynulý přísun spotřebního materiálu a případné servisní zásahy. Tuto speciální službu zaměřenou na malé a střední firmy poskytuje i Teko Technology s.r.o.

Více informací naleznete na http://www.teko-toner.cz.

Reklama