Blíží se doba dovolených, tedy chvíle, při nichž chtějí lidé unavení celoročním pracovním stresem a jiným shonem maximálně relaxovat. A k tomu neodmyslitelně patří i dobrá knížka. Dvě takové počátkem června vycházejí u nakladatelství Columbus. Možná právě po nich v regálech knihkupectví sáhnete, až si budete vybírat tu svoji knižní společnici...

Kamarádka vodka
Chelsea Handlerová

Kniha Kamarádka vodkaSbírka osobních postřehů oblíbené a uznávané komičky...

Potřebuje-li se Chelsea Handlerová zbavit problémů, obrátí se na vyšší moc - vodku. Udělali byste to také, kdybyste zjistili, že si váš přítel užívá s křížencem pekingského palácového psíka a pudla nebo kdybyste museli předstírat, že jste na svatební cestě se svým otcem, abyste dostali v letadle vyšší třídu? Buďte vítáni ve světě Chelsey - v místě, v němž vládne absurdita a nejlepší obrannou linií je rychlá improvizace.

V této bujaré, delikátně sestavené sbírce vytahuje Chelsea z minulosti příběhy o své rodině, vztazích a životní dráze, které se ve své izolovanosti stávají humornými. Ať již přesvědčuje spolužáky ze třetí třídy, že byla vybrána, aby hrála v pokračování Vojínky Benjaminové dceru Goldie Hawnové, nebo začne chodit s ryšavým mužem, aby ukázala, že nezná diskriminaci, či se stará o sprostou, rum milující trpasličku, která vypadá jako ona, jen v menším vydání, dokáže se Chelsea vždy zaplést do neskutečně trapných situací.

Pandořina dcera
Iris Johansenová

Kniha Pandořina dceraNapínavý příběh o neobvyklých lidech...

Megan Blairová je lékařka. Dobrá doktorka, která si snad dělá až příliš veliké starosti se svými pacienty. A má ještě jeden dar... Je Naslouchačka. Slyší hlasy lidí, kterým se stala nějaká tragédie, neštěstí. Dlouho tyto své vlohy popírá, až se jednou objeví Neal Grady, dávný přítel z dětství, aby je v ní oživil. Také Grady má dar - je Ovládač. Jakmile se ti dva znovu setkají, rozpoutá se kolotoč hledání, útěků, skrývání a bojů.
Zlosyn Molino chce získat Megan, aby se na ní pomstil za to, že její matka zabila jeho syna Stevena. Megan, Grady a další přátelé chtějí najít Molina, aby mu zabránili v páchání dalších zvěrstev, kterých se dopouští hlavně na dětech.

A pak je tu ještě Foliant. Rodinná kronika a také účetní kniha, která v tom všem hraje nemalou roli. Neboť je zde někdo, kdo je Ochránkyní a zároveň Hledačkou.

Neobvyklé vlastnosti hlavních hrdinů jsou jen pověstnou třešničkou na dortu, příjemným doplňkem napínavého příběhu, který se čte doslova jedním dechem.

Zaujala vás některá z novinek?

Reklama