Nevíte, jak zabavit malého kutila? Přinášíme vám vyzkoušené nápady, které zvládne každá maminka a babička, a děti nadchnou.

Čtěte druhý díl našeho seriálu, ve kterém se dozvíte, jak zabavit ratolest díky prstovým barvám, a také jeden andělský tip.

Motivy pro práci s prstovými barvami

Možná už jste objevili, jak zábavná je pro děti práce s prstovými barvami. Pokud vám dochází inspirace, máme pro vás pár jednoduchých a efektivních nápadů, které zvládnou i ti nejmenší malíři.

Potřebujete:
bílý papír, nejlépe čtvrtku
kvalitní prstové barvy
hadřík nebo vlhčené ubrousky na utírání rukou

Postup: 
Malým dětem pomozte natřít prsty nebo dlaně barvou podle jejich vlastního výběru. Odstíny mícháme přímo na dlani, dítě se rádo nechá okouzlit vznikem nových odstínů a vnímá příjemně chladivý kontakt s barvou. Před změnou barvy je třeba otřít ruce ubrouskem nebo hadříkem, aby si ani větší děti, které pracují samostatně, neušpinily základní barvy v kalíšcích. Na papír malujeme otiskem celých dlaní, bříšky prstů tvoříme puntíky nebo čáry libovolného tvaru.

Nákres:


Anděl na kolíčku

Jednoduchý andílek na dřevěném kolíčku udělá v předvánočním čase hodně parády. Pro radost našich malých rozumbradů můžeme lehce docílit iluze letu, pokud jej šikovně upevníme - třeba na jedlovou větvičku.

Potřebujeme: 
dřevěný kolíček na prádlo
lepidlo Herkules
barevné papíry (nejlépe pastelové odstíny)
trochu světlé vlny nebo jemný provázek
glitrové lepidlo nebo konfety na ozdobení (není nutné)
pastelky

Postup:
1.
Nejmenším dětem usnadníme práci tak, že z barevného papíru vystřihneme:
 - růžové kolečko o průměru cca 2cm (budoucí hlava)
 - košilku přibližně ve tvaru trojúhelníku
 - bílé srdce na křídla, které rozstřihneme napůl
Předškoláci si nejspíš poradí sami, tvary nemusí být precizní

2. Pastelkou nebo fixou namalujeme na kolečko andělský obličej. Z vlny nebo provázku vytvoříme vlasy a nalepíme je doprostřed čela. Budou vypadat opravdu dobře, pokud je v tomto místě ozdobíme lesklou konfetou ve tvaru hvězdy.

3. Kolíček potřeme tenkou vrstvou lepidla a přilepíme jednotlivé díly v tomto pořadí: křídla, košilka, hlava

4. Pokud máme glitrové lepidlo, můžeme jím nakonec ozdobit košilku.

Nákres:

První díl seriálu, ve kterém se dozvíte, jak z dítka udělat námořníka, a také jeden vánoční tip na kapříka, najdete ZDE.
Reklama