Než se pustíte do dnešního tvoření, doporučuji řádně se nasvačit, jinak hrozí, že se vám budou sbíhat sliny.

Děti si vyberou z tematického okruhu ovoce takové, které důvěrně znají a které jim chutná. Menší děti si je namalují tak, jak vypadá zvenčí, ty větší přimějte, ať se zamyslí nad tím, jak vypadá rozkrojené. Pokud si nevzpomínají, nabídněte jim předlohu, kterou mohou na konec s chutí spořádat. Hotové dílo se hodí k zavěšení do dětského pokoje nebo do kuchyně.

Potřebujete:

 • 3 x papírovou čtvrtku
 • vodovky, štětec, kelímek s vodou, hadřík
 • zelený a žlutý krepový papír
 • lepidlo na papír v tyčince
 • 20 cm tenkého provázku na zavěšení
 • nůžky

Postup (jahoda):

 1. Na přeloženou čtvrtku načrtněte polovinu obrysu zvoleného ovoce, v našem případě jahody, tak aby byl výsledný tvar po rozložení papíru symetrický. Čím větší, tím lépe.
 2. Nechte dítě motiv vystřihnout, obkreslit na druhou čtvrtku, vystřihnout, obkreslit na třetí čtvrtku a opět vystřihnout.
 3. Všechny tři identické díly má dítě za úkol pěkně vymalovat vodovkami. Pokud máte dětí více, mohou si práci rozdělit a vybarvit každé po jednom dílu budoucí jahodové dekorace.
 4. Když malba uschne, pusťte se do detailů. Zelený střapec vyrobíme z krepového papíru a nalepíme. Charakteristická žlutá zrníčka budou představovat žmolky ze žlutého krepového papíru nebo otisky, vytvořené prstovými barvami.
 5. Nakonec přeložte všechny tři díly ovoce napůl, a to pomalovanou stranou k sobě. Slepte nejprve polovinu 1. a 2. dílu a k nim následně díl třetí. Doprostřed nezapomeňte vlepit provázek, na kterém bude dekorace viset.
 6. Prostorová jahůdka je na světě, a pokud je k nakousnutí, dílo se podařilo!

jahoda


Můžete vyzkoušet také...

Malba voskovkou a vodovkami
Dalekohled a kapřík
Prstové barvy a anděl
Zvířátka a závěs s vločkami
Škraboška a stromek
Potěšte Ježíška
Oblečte skřítka
Bílá k zimě patří
Mašinka, která opravdu jezdí
Všechny barvy duhy
Kouzelný amulet
Oběd jako malovaný
Strom v květu
Vytlačované luční motivy
Stínítko proti sluníčku