materna

Těhotenství zcela mění nároky ženského těla na výživu. Aby ne – vždyť náhle nese zodpovědnost nejen za prospívání dospělého organismu, ale také za správný vývoj nově vznikajícího života. To velmi často vyžaduje nejen kompletní změnu stravovacích návyků, ale také životního stylu celkově. Proto vám přinášíme pár tipů, abyste období očekávání zvládla na výbornou.

Tip číslo 1: Jezte pestrou stravu s dostatečným množstvím živin

Aby se vaše miminko mohlo bez problémů vyvíjet a růst, potřebuje do začátku to nejlepší. Proto je důležité, abyste dbala na vyváženou a pravidelnou stravu alespoň 5krát denně. Váš jídelníček by měl zahrnovat dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, uhlohydrátů, vlákniny a mléčných výrobků. Vhodným pomocníkem při dodržování přísunu optimálního množství vitaminů, minerálů a stopových prvků je multivitamin Centrum Materna, který byl vyvinut s ohledem na specifické potřeby budoucích maminek. Obsahuje například:

  • kyselinu listovou pro správný vývoj miminka,
  • jód pro správný vývoj nervové soustavy
  • a železo pro podporu krvetvorby a imunitního systému.

Tip číslo 2: Zajistěte si dostatečný přísun DHA

DHA je nenasycená mastná kyselina, která patří mezi tzv. omega-3 mastné kyseliny. DHA je důležitá pro optimální vývoj zrakového ústrojí a nervového systému miminka a odborníci doporučují její průměrný příjem v množství 200 mg denně. Zdrojem DHA jsou především mořské ryby. Pro zajištění jejího dostatečného příjmu je třeba konzumovat alespoň 2 porce mořských ryb týdně. Kromě všech potřebných živin obsažených v jedné tabletě, multivitamin Centrum Materna DHA obsahuje také kapsli s DHA a EPA (další důležitá nenasycená mastná kyselina). Jedna kapsle obsahuje přesně odborníky doporučené denní množství DHA, a to navíc v poměru 5 : 1 s EPA, což je přesně stejný poměr, v jakém jsou obě kyseliny přítomny v mateřském mléce.

Tip číslo 3: Zbytečně nezatěžujte ani svůj organismus, ani organismus svého miminka

Ačkoli jsou možná potraviny s obsahem kofeinu běžnou součástí vašeho denního režimu, v období těhotenství se jich vyvarujte. Totéž platí pro alkohol, cigarety a jiné látky, které významně zatěžují váš organismus a které by mohly negativně ovlivnit vývoj miminka. Místo toho naopak dbejte na dostatečný přísun živin, které jsou v tomto období tolik důležité. Kompletní složení multivitaminu Centrum Materna obsahuje tyto živiny ve vyváženém množství a doplní vám například:

  • selen a vitamin E pro zachycování volných radikálů,
  • vitamin C pro lepší přirozenou imunitu
  • a zinek pro podporu imunitního systému.

Více informací najdete na stránkách http://www.centrummaterna.cz/

Reklama