Letní kosmetická výbava

Jaké kosmetické přípravky je dobré zvolit pro letní období?
Odpověď není vůbec snadná. Pojďme se však o to pokusit...

Jedním z nejdůležitějších hledisek pro výběr letních kosmetických přípravků je ochrana proti škodlivému UV záření, které také vyvolává předčasné stárnutí pleti.
Při výběru letních přípravků, ať je to krém, make-up, rtěnka či kondicionér na vlasy, se proto poohlédněme po takových, které obsahují UV filtry. To ovšem ještě není vše - přípravky by měly mít intenzivní hydratační schopnosti! Není třeba připomínat, že důkladné zvlhčení pokožky je absolutně nezbytné.
Léto, v němž převažují horké a suché dny, může pokožku značně vysušovat, a proto je pravidelná hydratace tak důležitá. Účinek hydratačních krémů a pěkný vzhled pleti podpoříme i zvýšením příjmu tekutin.

Při nákupu make-upu zkusme vybírat spíše lehčí přípravky, s nižší krycí schopností, které nevytvářejí na pleti příliš silnou vrstvu (například Hydratační rtěnka s vysokým leskem Shine Divine nebo Tónovací pleťový krém Avon Colour). Jen tak si můžeme být jisté, že se náš make-up nebude horkem roztékat a pokožka bude vypadat přirozeně svěží.
Pokud jde o parfémy, doporučujeme velmi oblíbené letní přípravky bez obsahu alkoholu (např. toaletní vůně Avon Life Scents ).
A to nejdůležitější: dobrý antiperspirant, který nás účinně ochrání proti pocení a zajistí nám pocit čistoty a svěžesti po celý den. (např. kuličkový deodorant Avon On Duty)

Léto je čas cestování a my potřebujeme vypadat dobře i na výletech. Nedostatek místa v tašce nás již nemusí trápit, protože jsou zde naše mini výrobky (např. Avon Cestovní prázdninová sada) a dále výrobky, jejichž balení je uzpůsobeno tak, aby se daly pohodlně používat i na cestách ( např. Osvěžující ubrousky na tělo On Duty).