Pokud ale u někoho Ježíšek ještě tápe, poraďte mu, ať se podívá po hračkách, které děti nejen zabaví, ale zároveň jim pomohou i s psychomotorickým vývojem. Podívejte se, jaké to jsou.
5bfd4d67f3026obrazek.jpg

Pro novorozence
Snažte se dítěti nabízet velkou škálu hraček zaměřených na rozvoj všech jeho dovedností. Mělo by mít k dispozici hračky rozvíjející sluch (zvukové, hrající předměty), zrak (barevné, světelné předměty), haptiku (předměty různých povrchů, tvrdosti, váhy a velikosti) a motoriku (chrasticí, otáčecí, vsunovací předměty).

Všechny požadavky splňuje například látková kniha YOOKIDOO. Výrazné černobílé a červenobílé motivy jsou vhodné pro rozvoj zraku novorozence. Kniha je vyrobena z různých druhů textilií, které rozvíjejí hmatové schopnosti. Navíc umí zahrát dvě různé melodie - ukliďnující a povzbuzující pro rozvoj sluchu.
5bfd4d8ee6b4dobrazek.jpg

Pro kojence
Okolo druhé poloviny prvního roku života je důležité dítěti nabídnout i hračky zaměřené na rozvoj jednoduché logiky. Děti se na nich učí, že když udělají něco, vyvolá to nějakou reakci, něco se stane.filof.jpg
K tomuto účelu ideálně poslouží například xylofon. Ten od firmy Tiamo kromě toho, že rozvíjí motoriku dítěte a jeho sluch, má navíc krásný design a je vyroben ze dřeva. 

Pokud jste rozhodnutí nastartovat hudební kariéru svého potomka, podívejte se na hudební stoleček Weina. Dítě se díky němu seznámí se zvuky snad všech hudebních nástrojů.

5bfd4dca8a390obrazek.jpg

Pro batolata
Děti v batolecím věku potřebují získat jistotu do svých pohybů, aby nemuseli spoléhat na pomocnou ruku rodičů. I motoriku lze trénovat pomocí hráček. Nápomocná mohou být například odrážedla nebo tříkolky. Děti tyto kousky navíc opravdu milují a zabaví se s nimi i několik let.

Vyzkoušejte třeba tříkolku Zopa Citigo, která poroste spolu s vaším dítětem. Je určena pro děti od 10 měsíců do 3 let. Ze začátku můžete směr jízdy korigovat pomocí vodící tyče, až dítě získá jistotu, můžete tříkolku jednoduše upravit tak, aby dítě stále bavila. Vytvoříte až šest různých podob tříkolky.
5bfd4debde1f5obrazek.jpg
Děti okolo 18 měsíců už ocení větší volnost při hraní. Nechte je užít si zábavnou jízdu na kvalitním odrážedle s kovovým tělem a tichými kolečky Zopa Zooter.

Našli jste, milí Ježíšci užitečnou inspiraci? Pokud ano, všechny doporučené hračky najdete na eshopu funbaby.cz