Foto: Shutterstock

Evička74
Já osobně na vše používám rostlinu rýmovník. Jako prevenci denně lžičku rýmovníkového sirupu (listy, citrón, třtinový cukr).  Když už mne přepadne rýma či nachlazení, tak rýmovníkový čaj, případně lístek rostlinky do nosní dírky. Pouze tedy doma, abych nebyla za blázna, byť zdravého. Mám jeden květináč v každé místnosti.
 
Jitullinka
Osvědčila se mi sauna. Od té doby, co ji pravidelně navštěvuji, jsem téměř nestonala. Jinak nedám dopustit na zázvorový čaj s citronem a medem, jím dostatek vitaminů v ovoci a zelenině. A snažím se trávit každý den alespoň nějakou dobu na čerstvém vzduchu.
 
Lenourecek
Snažím se tomu, abych byla nemocná, předcházet a to po celý rok. Otužuji se - sprchování zakončuji studenou vodou, doma nemáme přetopeno. Jím hodně pestrou stravu a využívám sezónní potraviny, sportuji. Celou zimu piji šípkový čaj s medem a citronem. A když se necítím ve své kůži, sahám po bylinkách. K šípkům přidám sedmikrásku, heřmánek, lípu... Na kašel je skvělý tymiánový sirup.
 
Myskdalen
Kurkumový zlatý med – tato směs je známá jako nejsilnější antibiotikum v tradiční přírodní medicíně. Jakmile vás tedy přepadnou první příznaky nachlazení, chřipky nebo jakéhokoliv jiného onemocnění, měly byste směs zlatého medu ihned konzumovat.
 
Makynka
Od října do jara užíváme preventivně hlívu ústřičnou + občas vitamin C s pozvolným uvolňováním. K tomu pravidelný pohyb a procházky venku.
 
step1
Preventivně 2x denně vyplachuji nos vlažnou vodou, jím hodně ovoce a zeleniny, kyselé zelí, zázvorový čaj z čerstvého zázvoru. Když už bacil přijde, zvýším příděl zázvoru, na čaj používám nasušené bylinky a na bolest v krku mám recept: do štamprle slivovice rozmíchat jednu lžíci medu a vymačkat půl citrónu.
 
malahabbeeruska
Moje babička dělá šípkový med. Je moc dobrý a plný vitamínů. Já si ho poslední dva roky dělám také. Recept je jednoduchý: 1 kg šípků,  2 bio citrony, 1 kg cukru, 2 litry vody. Šípky opláchnu, rozdrtím nebo pokrájím, vložím do 2 litrů vody a 15 minut povařím, odstavím a nechám stát do druhého dne. Další den při­vedu k va­ru, odvar ze šípků přecedím přes plátno, přidám cukr a vař­ím za ob­čas­né­ho mí­chá­ní dal­ších 1,5 až 2,5 ho­di­ny pod­le to­ho, jak hus­tý si­rup chci mít. Asi 5 minut před dovařením přidám šťávu ze dvou citronů a ještě horký med naliji do čistých sklenic. Čaj si v zimě nesladím ničím jiným, než tímhle medem a nachlazení se mi vyhýbá obloukem.
 
Simmisek
Proti nachlazení mi pomáhá pravidelná konzumace fermentované sezónní zeleniny, např. zelí, cuketa, cibule, řepa atd. Nastrouhaná zelenina se kvasí minimálně týden ve kvašáku. Po procesu kvašení je zelenina moc chutná a nadupaná vitaminy. První pomocí proti bolesti v krku je silný odvar z nastrouhaného zázvoru. Lok do úst, vykloktat, několikrát převalit a vyplivnout. Vícekrát za den, opravdu to pomáhá
 
Mmysulka1
Na kašel a rýmu nám funguje nejlépe tento recept: 1 lžičku majoránky povařit ve 100 ml vody, scedit, přidat lžičku medu a půl lžičky citronové šťávy. Vypít 3x denně a kašel i rýma ustupuje. Navíc to má kupodivu příjemnou chuť, dětem to chutná a vypijí to bez řečí. Pomáhá i na bolest v krku.
 
marcela7
Rozkrojit cibuli, dát řeznou plochou na talířek s cukrem nebo medem, a když pustí šťávu, olizovat. Je to chutné a účinné.
 
Paolo
Já mám osvědčenou infra saunu 3x týdně.  Nebyla jsem nemocná už asi 10 let. 
 
tinkydu163a
Když cítím, že na mě něco leze, tak mi pomáhá silný slepičí vývar a před spaním si dám čerstvou šťávu z celeru. Do tří dnů se cítím vždy lépe.
 
babbell
Když cítím, že by mne mohl bacit bacil, tak si preventivně připravuji elixír z teplého mléka, medu, citronu a másla. I když je to pro mnohé nechutná kombinace, mám s ní 100% úspěchy.
 
telelot
Nastrouhaný křen smíchaný s jablečnou přesnídávkou. Uloženo v lednici. Jakmile cítím, že přichází rýma (škrábání a pálení v krku nahoře), začnu s léčbou. Užívám 2x denně 1 lžíci - s jídlem. Většinou se mi podaří rýmu odvrátit
 
135evik
Je velmi důležité si stále (ale nejvíc v chřipkovém období) umývat ruce, dostatečně větrat a jíst více zeleniny a ovoce.  Při nachlazení nám doma pomáhá zázvorový čaj s medem a citronem, inhalace bylinkové směsi, cibulová šťáva s medem, kloktání Vincentky a na krk Priessnitzův obklad.

Pokud jste si ještě nestihly přečíst, kdo vyhrál soutěž o produkty AVON, v které jste do komentářů psaly své tipy v boji proti nachlazení, přečtěte si minulý článek ZDE

Reklama