„Suché oko“ vyléčit nelze, nicméně můžeme se alespoň pokusit nepříjemné pálení či řezání zmírnit a cítit se lépe.

eye

1)      Promluvte si svým lékařem o možnostech diagnostiky přesného typu syndromu suchého oka. Na základě této konzultace vám ošetřující lékař doporučí řešení, které pro vás bude nejlepší.

2)      Netrapte své oči a hydratujte je pomocí zvlhčujících kapek, např. řadou Systane ®

3)      Dělejte si pauzy. A to během čtení, práce na počítači, sledování televize apod. Oči si potřebují občas oddechnout.

4)      Pijte více vody. Udržujte dostatečnou hydrataci, vypijte každý den osm 250 ml skleniček tekutin, ideálně vody či čaje.

5)      Je-li to možné, vyhýbejte se dráždivým látkám, jakými jsou pyly, znečištění, kouř nebo jiné částice přenášené vzduchem.

6)      Používejte teplé obklady. Jednou či dvakrát denně potěšte vaše oči teplým obkladem, aby se víčka zvlhčila.

7)      Zvažte obohacení stravy o omega-3 mastné kyseliny.

8)      Dodržujte zásady správné hygieny očních víček. Vyzkoušejte např. čistící ubrousky na oční víčka Systane® LID WIPES.

Náš tip: ubrousky na oči Systane® LID WIPES

Systane®Staráte se o své oči i tím, že je poctivě každý večer odličujete a zároveň čistíte? Zajímavým tipem jsou čisticí ubrousky na oči Systane® LID WIPES, které poskytují jemné ošetření očí, jež by mělo být součástí každodenní hygieny doporučované očními specialisty. Současně odstraňují nečistoty a oční make-up, jenž může oči dráždit. Tyto vysoce kvalitní vlhčené čisticí ubrousky na oči jsou hypoalergenní, nedráždivé a zklidňující. Balení je velmi praktické – každý ubrousek Systane® LID WIPES je zabalen zvlášť.

Orientační cena: 270 Kč

Zakoupíte v lékárnách a vybraných očních optikách.

Reklama