Zdravá snídaně je základ. S plným bříškem je každá dobrodružná výprava hned úspěšnější. Co malému průzkumníkovi po ránu připravit?

Součástí vyvážené snídaně by mněli být především obilniny, protože jsou bohatým zdrojem sacharidů. Ty vaše batole potřebuje pro dostatek energie do začátku aktivního dne. Zároveň obilniny obsahují vitamíny skupiny B, železo a zinek, a přitom mají nízký obsah sodíku a cukru.

Kid

Ideální snídaní pro den plný objevů je proto obilná kaše. Doplněná ovocem, slazená medem a zpestřená křupinkami bude taková snídaně jedinečným zážitkem a zdravý startem do nového dne.

Inspirujte se našimi recepty pro malá bříška:

HamiBaví vaše dítě křupání? Vyzkoušejte Hami mléčnou celozrnnou kaši s banány, křupinkami a corn-flakes, která obsahuje správnou dávku živin, vitamínů a minerálů. Zábavný zvuk křupání malého neposedu nadchne, a navíc si procvičí první zoubky. Díky kombinaci obilnin a lahodného mléka bude děťátko připravené na aktívní den plný objevů.

 

Vyzkoušejte usmívavá rýžovo-jogurtovou kaši:

HamiBudete potřebovat:

batolecí mléko (např. Hami 3) pro přípravu kaše

1 běžná porce Hami nemléčné rýžové kaše

30 g bílého jogurtu

ovocná přesnídávka nebo čerstvé rozmixované ovoce

Dle návodu připravíme jednu porci Hami nemléčné rýžové kaše, kterou smícháme s bílým jogurtem. Veselý obličej vytvoříme na povrchu kaše ovocnou přesnídávkou. Použít můžete i rozmixované ovoce.

Máte ráda cereálie?

HamiMalého zvědavce vaše ranní porce müsli jistě velice zajímá. Dopřejte mu pocit „dospěláka“. Díky Hami müsli s banány nebo s ovocem si děťátko vyzkouší žvýkání a dostane i hodnotný základ energie do celého dne. Barevné kousky ovoce jsou navíc lákavé na pohled.

 

 

Vyzkoušejte také tvarohovou kaši s hruškami:

HamiBudete potřebovat:

batolecí mléko (např. Hami 3) pro přípravu kaše

1 běžná porce Hami nemléčné rýžové kaše

1 lžíce tvarohu

1 hruška

Dle návodu připravíme běžnou porci Hami nemléčné rýžové kaše, do které vmícháme jednu lžíci tvarohu. Oloupanou a omytou hrušku nakrájíme na kostičky a podusíme s malým množstvím vody. Uvařenou hrušku rozmixujeme a přidáme do připravené rýžové kaše.

Ochutnávejte a bavte se! V nabídce produktů Hami naleznete 19 příchutí dětských obilných kašiček. Která bude vaše oblíbená? Více najdete na www.klub-maminek.cz/cerealie/zdrava-snidane

Reklama