zdravé chipsy

Dobrých nápadů a receptů není nikdy dost. Když už nevíte co zdravého byste uvařily sobě a rodině, můžete prolistovat časopisy o jídle, kuchařské knížky nebo se spolehnout na vševědoucí internet. Tam je totiž nápadů nekonečně. Přinášíme vám pár našich oblíbených tipů.

Já se ráda chodím inspirovat a „namlsávat“ na Pinterest.com. Nápady, které tam najdu, jsou někdy neskutečné. Rychlé, originální a opravdu zdravé. Podělím se s vámi o některé pochoutky ze svého počítačového archivu.

losos v alobalu

Losos je vděčná a chutná pochoutka. Když ho zabalíte do alobalu nebo do pečícího papíru a přibalíte k němu čerstvou zeleninu, máte za chvíli a bez práce velice dobrý oběd.

Recept na magazínu: Losos v papilotě

zdravý tvaroh nebo jogurt

Tvaroh nebo jogurt s chia semínky, ovocem a ovesnými vločkami. Chutná, sytá a zdravá svačina.

Recept na magazínu: Jogurt s chia semínky a ovocem

avokádo

Téměř jakoukoliv zeleninu můžete zapéct. Některou můžete vydlabat, naplnit něčím dobrým a do trouby s ní. Třeba šunkou, sýrem, vejci.

Recept na magazínu: Zapečené papriky

cuketové hranolky

Cuketu nakrájejte na hranolky, posypejte sýrem a dejte zapéct do trouby, dokud sýr nezezlátne. Podobně můžete zapékat i jinou zeleninu.

cuketové chipsy

Ale s cuketou se dají dělat i jiné srandičky, třeba cuketové chipsy. Jsou nakrájené na tenké plátky, můžete ji navíc i okořenit, a upečené na 200 °C v troubě. Měly by křupat. Kolečka cukety můžete posypat parmezánem.

krůtí prsa

Krůtí prsa mají velkou výhodu v tom, že co nesníte k obědu, můžete nakrájet na tenké plátky a pochutnávat si ke svačině. Dejte je třeba do sendviče nebo zeleninového salátu.

Recept na magazínu: Pomalu pečená krůtí prsa

zapečené batáty

Batáty jsou nejen chutné, ale i velice zdravé. Jejich využití je široké. Zkuste je naplnit směsí masa a zeleniny, zasypat sýrem a zapéct.

Recept na magazínu: Pečené kuřecí paličky s batáty

batátové chipsy

Z batátů připravíte také naprosto skvělé chipsy. Pečte na pečícím papíře, na 200 °C, dokřupava.

Dobrou zdravou chuť přeje Elly.

Reklama